V únoru je nejlepší čas věnovat péči trávníku, aby byl zelený, plný síly a bez plísně sněžné

autor Petra Seibertová publikováno 07.02.2024 06:45
Trávník

Brzy nám začne jaro a během února nastává ideální čas, kdy můžete začít opět pečovat o svůj trávník. Správným hnojením podpoříte dostatečnou výživu trávníku a zabráníte vzniku plísně sněžné.

Dokonale udržovaný trávník dodá dojem celé vaší zahradě. Proto je velmi důležité, abyste svému trávníku věnovali dostatek péče, a to ve formě hnojení. Během února nezapomeňte na údržbu sekačky a na nákup fungicidů, pokud se později chystáte na chemické odplevelení vašeho trávníku. Nezapomeňte tyto látky uchovávat v suché místnosti.

Prevence plísně sněžné

Jakmile roztaje sníh, je ten pravý čas na odstartování péče o váš trávník. Jak zabránit vzniku nepříjemné plísně sněžné na vašem trávníku? Dobře ho vyživte. Jak? Skvělou prevencí vzniku plísně sněžné a jiných houbových chorob je použití podzimního či zimního hnojiva na trávník.

Pečujte o podvyživený trávník

Když je trávník podvyživený, mnohem rychleji se nakazí houbovými chorobami. Pokud jsou rostliny oslabené, buněčná stěna je měkká a svraštělá, a tak do ní onemocnění velmi jednoduše a nekomplikovaně pronikne. Poslední hnojení proběhlo před mnoha týdny a je třeba dostatečně doplnit chybějící živiny.

Podpořte růst a obranyschopnost vašeho trávníku

Použití hnojiva na váš trávník v tomto předjarním období posílí jeho obranyschopnost, podpoří růst kořínků a ovlivní zdraví a sílu trávníku. Čeho docílíte, když použijete hnojivo na váš trávník? Na jaře poroste mnohem rychleji, bude zdravější, krásně zelený a bude se mnohem kvalitněji a rychleji regenerovat.

Trávník

Tip odborníků

Podzimní nebo zimní hnojivo na trávník je doporučováno hlavně odborníky. V zimě se často střídají s mrazy a s oteplením. Takové změny počasí mají vliv na obranyschopnost trávníku a když k tomu napadne sníh, vznikají ideální podmínky, které podporují růst plísně sněžné. Použijte hnojivo, které obsahuje převážně draslík. V podzimním hnojivu je navíc malé množství dusíku, ale pokud máte doma zimní hnojivo, nic se neděje, použijte bez problémů toto hnojivo. Budete překvapeni, jak únorové hnojení ovlivní zdraví vašeho trávníku. Už během jara poznáte, jaký benefit jste v předjaří vašemu trávníku poskytli.

Mohlo by Vás zajímat

couchsurfing
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Couchsurfing: Využijte bezplatně postel hostitele a na oplátku ji poskytněte

Bolest kolene
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Na oteklé a bolestivé klouby zabere domácí mazání i koupel ze starodávných surovin

Růže
publikováno 17. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Dostali jste na Valentýna řezanou růži? Díky tomuto triku ji namnožte a vypěstujte novou

zavřít reklamu
×
Reklama