Jak prořezat rybíz: Díky správnému postupu zajistíte bohatou úrodu a zdraví keřů

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 26.02.2024 06:45
Rybíz

Rybíz vám bude každoročně plodit jen v tom případě, že ho budete pravidelně a správně prořezávat. Správný postup je zcela jednoduchý a v našem článku vám poradíme jak na to.

Rybíz je zcela nenáročný keř či stromek a nese skvělé plody, které jsou plné antioxidantů a vitamínů. Pokud máte možnost pěstovat rybíz na své zahradě, neváhejte. I když budete svým keřům věnovat minimum péče, odmění vás bohatou a lahodnou úrodou, která potěší nejen vás, ale také celou rodinu.

Během prořezávání rybízu byste měli myslet na to, že potřebujete docílit toho, aby byl keř dostatečně prosvětlený a měl nezahuštěnou korunu. Je velmi důležité si uvědomit i to, že prořezávání bílého, červeného i černého rybízu má v určité fázi trošku jiná pravidla.

Kdy prořezávat rybíz

Ideální čas na prořezávání rybízu je koncem měsíce února nebo začátkem března. Pokud byste prořezávání naplánovali na jiné období, můžete svému keři uškodit. V tomto období je rostlina ve vegetačním klidu a prořezávání snese mnohem lépe než v jiném období. Prořezávání keře by nemělo probíhat během mrazu, proto si předem zkontrolujte počasí a akci si naplánujte na vhodný den.

První rok po výsadbě

V prvním roce po výsadbě jsou pravidla prořezávání bílého, červeného i černého rybízu stejná. Postupujeme tak, že jednoleté výhony zkracujeme na tři pupeny. Když provedete takový řez, můžeme vám zaručit, že vám vyrostou silné a zdravé výhony, které založí korunu plodícího keře.

Rybíz

Jak postupovat v druhém roce po výsadbě

V tomto období si vyberte pět nejsilnějších výhonů, které jsou co nejlépe postavené. Krátké a slabé výhony bez milosti ustřihněte těsně nad zemí. Tyto neperspektivní výhony by zbytečně braly sílu těm silným a plodícím. U silných výhonů, které jste si ponechali, nezkracujte vrcholky. Můžete si to dovolit jen u odrůd, které jsou schopné vytvořit boční větvičky.

Následující roky

U bílého a červeného rybízu odstraňte těsně u země čtyřleté a pětileté větve. U černého rybízu postupujte tak, že u země odstraníte už tříleté větve. Pokud byste je na keři ponechali, úroda by byla mnohem slabší. Měli byste nekvalitní a mnohem menší plody. U černého rybízu nezkracujte postranní obrost. Je vhodné, abyste keř prosvětlovali, ale nezkracovali hlavní větve.

Mohlo by Vás zajímat

Dort
publikováno 15. 4. 2024 autor Nikola Klementová

6 inspirací na krásné a jednoduché dorty k narozeninám či jen tak, když je chuť na něco sladkého

Pomazánka
publikováno 16. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tvarohová pomazánka 3x jinak. Ideální při dietách, ale i na svačinu či večeři

Obytná dodávka
publikováno 15. 4. 2024 autor Jan Nováček

10 krásných a funkčních přestaveb dodávek na obytný automobil – nahlédněte a inspirujte se, budete koukat!

zavřít reklamu
×
Reklama