Vypěstujte si kaki, které zpomaluje stárnutí a pomáhá při diabetu: Pěstování není složité

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 27.02.2024 07:15
Kaki

Už jste ochutnali skvělé, svěží, oranžové ovoce s názvem kaki? Můžete si ho zakoupit v supermarketu nebo na tržnici, ale také si ho můžete velmi jednoduše vypěstovat sami doma.

Exotické ovoce můžete v dnešní době vypěstovat i v našich podmínkách. Jde o velmi oblíbené a zdraví prospěšné ovoce. Velmi jednoduše si ho vypěstujete na své zahradě a můžete si ho dopřát co hrdlo ráčí. Kaki má příjemnou sladkou chuť a můžeme ho přirovnat k jablku, meruňce a žlutému melounu. Přináší spoustu benefitů pro naše zdraví. Je obrovským zdrojem vitamínu C, vlákniny a také antioxidantů, které bojují proti velkému množství nemocí.

Jak vypěstovat kaki

Je důležité, abyste počítali s tím, že v prvních letech budete kaki neboli tomel, pěstovat v květináči. V období od jara do podzimu ho umístěte na zahradě a v zimních měsících ho přestěhujte do domu. Existují tři druhy kaki, které jsou nejvhodnější do našich podmínek. Je to tomel japonský, tomel kavkazský a tomel viržinský, který bez problémů zvládne vydržet i teploty okolo -25 °C. Aby byly rostliny ještě odolnější, kříží se roubováním.

Kaki

Bohatý kořenový systém je důležitý

Během prvních let ponechte stromek v květináči, aby se vytvořil bohatý kořenový systém. Je důležité jej chránit před mrazem. Během jarního a letního období je nejlepší umístit stromek do polostínu a nechat ho, aby si pomalu zvykal na slunce. V zimním období se bude cítit dobře ve světlé místnosti, kde se bude teplota pohybovat od 5 do 10 °C. Během let může teplota v místnosti klesnout až k 0 °C. Je důležité, aby si rostlina na tuto teplotu zvykla. Ven můžete rostlinu přenést už během měsíce dubna.

Stěhování na zahradu

Jakmile rostlina během několika let zesílí a její kmínek bude mít průměr okolo 3 cm, můžete ji přesadit na zahradu. Vyberte jí místo, které je slunné a je chráněno před větrem. Nezapomeňte rostlinu podpořit pravidelným hnojením. Sladké plody si vychutnáte až během září, ale stojí za to si na ně počkat.

Kaki

Plody některých mrazuvzdorných odrůd můžete sklízet až během měsíce října nebo listopadu. Jsou to především mezidruhoví kříženci, kteří jsou vysoce odolní. Tyto odrůdy jsou samosprašné a patří mezi ně například Rossijanka, která dozrává během října nebo Nikitskaja Bordovaja, která vám přinese plody během října či v listopadu.

Mohlo by Vás zajímat

Jahody
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tuto zeleninu vedle jahod nepěstujte, ošidili byste se o bohatou úrodu sladkých plodů

Túje
publikováno 19. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Jaké jsou výhody a nevýhody plotu z tújí? A jaká je jejich alternativa?

Obytná dodávka
publikováno 15. 4. 2024 autor Jan Nováček

10 krásných a funkčních přestaveb dodávek na obytný automobil – nahlédněte a inspirujte se, budete koukat!

zavřít reklamu
×
Reklama