Jak pěstovat šťavnatý hlávkový salát? Je to jednoduché, následujte ověřené kroky

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 03.03.2024 08:20
Hlávkový salát

Vypěstujte si vlastní úrodu skvělého hlávkového salátu, který je zdrojem velkého množství živin a vlákniny. Pomůže vám také se snížením hladiny cholesterolu.

Jak správně pěstovat hlávkový salát, abyste měli bohatou úrodu? V prvním kroku si můžete vysít semena přímo na záhon, předpěstovat si sazenice nebo si můžete sadbu zakoupit. Pokud si chcete vypěstovat vlastní sazenice, začněte co nejdřív. Semena vyséváme do truhlíků, 8-12 týdnů před výsadbou.

Benefity hlávkového salátu

Hlávkový salát pochází ze Středomoří a pěstuje se po celém světě. Našemu tělu přináší spoustu vitamínů a minerálů. Obsahuje například bílkoviny, vlákninu, železo, vápník, hořčík, vitamín B6, vitamín C a některé vitamíny rozpustné v tucích. Snižuje cholesterol a působí jako mírné sedativum, které nám může pomoct s usínáním. Bojuje proti stařecké demenci a podporuje paměť.

Hlávkový salát

Předpěstování

Hlávkový salát si předpěstujeme v truhlících, miskách nebo v sadbovačích. Použijte vlhký výsevný substrát. Pro tento krok je vhodná poloraná odrůda Safír. Při vzcházení semen by neměla denní teplota překročit 22 °C a noční teplota nesmí klesnout pod 8 °C. Ve stádiu tvorby listů sazeničky přepichujeme do sadbovačů se zeminou s nižším obsahem živin tak, aby měla každá sazenice prostor 10-30 cm². Denní teploty udržujte okolo 16-20 °C a noční teploty mezi 4-6 °C.

Výsadba sazenic na záhon

Až budou mít sazenice hlávkového salátu 4-6 pravých listů, vysaďte je mělce na záhon. Dejte pozor, abyste nepřikryli srdéčko sazenice hlínou. Když salát vyroste rychle, bude chutný a křupavý. Proto je velmi důležité, aby byl vysazen opravdu mělce. Dopřejte mu kvalitní, vzdušnou a propustnou půdu, která má dostatek živin. Pro výsadbu zvolte slunné stanoviště.

Salát

Výsev semen salátu přímo na záhon

Semena na záhon vysévejte mělce a po špetkách nebo do řádků. Záhon překryjte netkanou textilií, která vytvoří příznivé mikroklima a podpoří vzcházení rostlin. Do doby, než se začnou tvořit hlávky, salát pravidelně zalévejte, ale nepřemokřujte. V době tvorby hlávek zalévejte opravdu vydatně, ale v delších časových intervalech, aby je nenapadla plíseň nebo aby nezačaly hnít.

Mohlo by Vás zajímat

Zámek Jezeří
publikováno 12. 5. 2024 autor Petr Dostál

Zámek Jezeří: Na rozhraní dvou světů

Okurky
publikováno 18. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Při pěstování okurek je zásadní vyhnout se chybám, které ničí úrodu

Rajčata
publikováno 14. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Co přidat pod rajčata při výsadbě, aby rostliny byly silné a bohatě plodily

zavřít reklamu
×
Reklama