Okrasné a mrazuvzdorné trávy, které jsou téměř bezúdržbové – inspirujte se těmi nejkrásnějšími

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 02.04.2024 07:00
Okrasné trávy

Nevíte, jak doladit svou zahradu? Sáhněte po okrasných travinách, které mají elegantní linie listů a také zajímavá květenství. Daří se jim v jakékoliv propustné půdě, což je velkou výhodou.

Okrasné traviny se hodí na všechny typy zahrad. Můžete si vybrat z 250 druhů rostlin, takže máte opravdu široký rozsah. Všechny druhy travin jsou naprosto mrazuvzdorné. Snášejí různé druhy světelných podmínek a zastřihují se pouze v jarním období. Traviny jsou tak naprosto nenáročné rostliny. Které jsou ty nejoblíbenější a nejkrásnější?

Ferner osten – ozdobnice

Tato travina je naprosto nádherná. Má pomalejší a menší vzrůst, a to asi 120 cm. Její úzké zelené listy mají bílé žebrování. Koncem léta travina vykvete zajímavými květy ve vínové barvě. Tyto květy se změní na bílé chomáčky a listy se zbarví do oranžova. Vyžaduje slunná stanoviště nebo polostín. Je potřeba, abyste ji dostatečně zalévali. Na podzim se svazuje do snopu, což ji ochrání před mrazem a na jaře se seřízne.

Okrasná tráva

Silberfeder

Tato travina s krásným jemným květenstvím dosahuje výše až 160 cm. Vyžaduje živnou a dostatečně propustnou půdu. Kvete až během podzimu, a to stříbrnými nadýchanými latami, které vám vydrží až do zimy. Před mrazy ji opět uchráníte tak, že ji svážete do snopů a necháte ji tak až do jara.

Kavyl péřovitý

Tato travina připomínající ocas poníka je velmi elegantní a jemná rostlina. Jde o suchomilnou trávu, která roste v trsu a má jemné nitkovité listy, které mají světle zelenou barvu. Jeho světle hnědé květenství se jemně mihotá při každém závanu větru. Kavyl dosahuje výšky až 60 cm a vyhovuje mu především slunné stanoviště.

Kavyl

Ozdobnice čínská

Tato travina má úzké listy, které vytvářejí hustý trs. Listy mají sytě zelenou barvu a na podzim zhnědnou. Během podzimu ozdobnice za příznivých podmínek vykvete měděnými péřovitými květy. Po chladném létě však tato rostlina vůbec nevykvete. Ozdobnice čínská dosahuje výšky až 150 cm a vyhovují jí různé druhy půd. Ideální je ale propustná a dostatečně vlhké půda.

Mohlo by Vás zajímat

Bolest kolene
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Na bolavé klouby si připravte mast, která spolehlivě fungovala již za dob našich babiček

Kůra
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Mulčovací kůra: Kdy ji používat a kdy raději ne? A jaké jsou její výhody a nevýhody?

Smažené kuře
publikováno 15. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tip na smažené kuře lepší než z KFC. Jednoduchý recept, kterým ohromíte každého

zavřít reklamu
×
Reklama