Domácí postřik na mšice, který ochrání vaši budoucí úrodu

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 13.05.2024 07:00
Mšice

Chcete vědět, jak vyzrát na nejčastějšího škůdce na našich zahradách? Poraďte si i bez chemie a vyrobte si svůj vlastní, k přírodě šetrný, postřik.

Mšice se neobjeví postupně, ale překvapí vás naprostou invazí. Když už navštíví vaši zahradu, navštíví ji opravdu ve velkém množství. Mšice se velice rychle množí a jsou dost odolné. Zničit mšice je vážně nelehký úkol. Velmi účinně si s nimi poradíte i pomocí domácích prostředků, které si vyrobíte sami.

Zbavte se nepříjemných mšic pomocí česneku

Česnek není pro mšice ten pravý přítel a pomůže vám k tomu, abyste se jich zbavili. Je to jednoduché. Rozmačkejte několik stroužků česneku a vmíchejte je do sklenice s vodou. Roztok nechte chvíli odstát a aplikujte ho na rostliny. Postřik je důležité opakovat. Pokud se stane, že tento roztok nezabere, můžete vyzkoušet další z domácích receptů na roztok proti mšicím.

O slovo se hlásí ocet

Ani v tomto případě nezapomínejte na všestranný ocet, který vám pomůže i v boji proti mšicím. Mšice nemají ocet vůbec rády. Je důležité, abyste si roztok naředili ve velkém poměru, a to 1:10. To znamená, že použijete jeden díl octa a deset dílů vody. Větší koncentrace by mohla rostlinám uškodit. Roztok aplikujte na napadené rostliny a následující den je osprchujte nebo pokropte konví. Proces opakujte.

Vyzkoušejte účinný postřik z mléka

Pořiďte si polotučné mléko a nařeďte ho s vodou v poměru 1:1. To je všechno. Je to velmi jednoduché, viďte? Roztok aplikujte na rostliny pomocí rozprašovače, který zakoupíte v každém supermarketu. Následující den zkontrolujte účinnost mléčného postřiku. Aplikaci ještě několikrát zopakujte.

Mšice

Nálev z tabáku nebo kávová sedlina

Dalším účinný, postřikem proti mšicím je postřik s příměsí tabáku. Ten mšicím opravdu výrazně vadí a toho musíte využít. Jak na to? Malé množství tabáku zalijte horkou vodou a nálev nechejte jednoduše vychladnout. Vůně roztoku bude velmi výrazná a ucítíte ji i vy. Roztok přeceďte, nalijte ho do rozprašovače a aplikujte ho na mšicemi napadené rostliny. Postřik opět několikrát opakujte.

Proti mšicím můžete využít i kávovou sedlinu, kterou byste po vypití kávy vyhodili. Kávovou sedlinu si po jednoduše schovejte do krabičky a až jí budete mít větší množství, přidejte ji do květináče nebo na záhonky, kde řádí kolonie mšic. V tomto případě nejde o postřik, ale jde o velmi účinný postup při boji proti mšicím.

Mohlo by Vás zajímat

hybrid
publikováno 20. 5. 2024 autor David Vanda

Vyjde vás údržba hybridu dráž než v případě spalovacího motoru?

Rajčata
publikováno 20. 5. 2024 autor Petra Seibertová

Plíseň na rajčatech: Jak efektivně zabránit jejímu vzniku? Docílit toho lze jednoduše

Jahodová buchta
publikováno 18. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Jahodová buchta z pánve: Vynikající a jednoduchá pochoutka, ze které budete nadšení

zavřít reklamu
×
Reklama