Jak změnit barvu hortenzií? I vaši zahradu mohou zdobit půvabné modré květy

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 14.06.2023 10:57
hortenzie

Rozkvetlé hortenzie jsou chloubou zahrady. Pokud se vám líbí právě modré květy, máme pro vás řešení, které vám pomůže této barvy docílit.

Modře zbarvené květy hortenzií vás fascinují natolik, že byste je chtěli mít i na své zahradě? Rozhodně můžete, docílit tohoto kroku není nemožné. Navíc obarvení květů je velmi jednoduché, zaměřte se tedy především na kyselost zeminy, ve které hortenzie rostou. Pokud tedy tohoto kroku chcete docílit, máme pro vás řešení. 

Hortenziím poskytněte správné podmínky

Mezi základní pravidlo patří správné umístění. Hortenzie tedy preferují polostín, kde bohatě kvetou. Pokud je dáte do stínu, pokvetou jen minimálně. Také vhodná půda je pro ně zásadní. Potřebují zeminu smíchanou s pískem nebo rašelinou. Na konci léta keře zbavte uschlých částí, květů a tak dále. Co se týká zálivky, mělo by jí být tak akorát. Keř nesmí stát ve vodě a zemina by také neměla často vysychat. Pokud půdu udržíte mírně vlhkou, uděláte vůbec nejlépe.

Jak změnit barvu hortenzií

Jak změnit barvu květů u hortenzií

Ve většině zahrad či předzahrádek můžeme vidět hortenzii velkolistou, která běžně kvete v růžové barvě, červené nebo fialkové. Vy však můžete oslnit i modrými květy, není to složité. Ti, kteří pěstují hortenzie, jistě ví, že tyto okrasné keře potřebují kyselejší zeminu. No a právě zmíněná kyselost ovlivňuje zbarvení květů. Pokud bude méně kyselá, květy budou půvabně růžové. Pro dosažení modrých květů se uvádí, že by půda pod hortenziemi měla být od 3,5 do 4,5 pH.

Jak změnit barvu hortenzií

A jak takového pH docílit? Vyzkoušet můžete sílu síranu hlinitoamonného. Stačí vám pouze 10 gramů produktu na dva litry vody. S barvením byste měli začít již nyní. Někteří pěstitelé také doporučují, aby se do půdy vpravila proschlá kávová sedlina. Zvolit však můžete také hnojivo speciální pro modré hortenzie. Pokud chcete dosáhnout co nejlepších výsledků, popřemýšlejte také nad mulčováním. Vyzkoušet můžete mulčovací kůru nebo smrkové jehličí. Myslet byste měli i na to, kterým hortenziím chcete měnit barvu květů. Ty, které kvetou bíle, změníte do růžové barvy. U růžových ale máte velkou pravděpodobnost, že se tento krok podaří.     

Mohlo by Vás zajímat

výsev celeru
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Čas výsevu celeru je tu: Jak postupovat, abychom sklidili zdravou a chutnou zeleninu

Růže
publikováno 17. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Dostali jste na Valentýna řezanou růži? Díky tomuto triku ji namnožte a vypěstujte novou

Křečové žíly
publikováno 21. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Zbavte se křečových žil, bolestí a zánětu přírodní cestou. Vyzkoušejte tipy a rady babky bylinkářky

zavřít reklamu
×
Reklama