Květy na paprikách je potřeba podpořit správnou výživou, aby neopadávaly

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 10.07.2023 11:30
papriky

Papriky jsou přímo nabité živinami, vitamíny a minerálními látkami. Navíc mají bohaté využití. Abyste sklízeli velkou úrodu, nezapomínejte jim pravidelně dodávat výživu.

Papriky máme rádi čerstvé ke svačině, ale také vařené v různých omáčkách. Dále je lze naplnit mletým masem nebo sýrem. Můžeme z nich připravit čalamádu, zavařit je a tak dále. Využití mají jistě pestré. Každý z nás má svůj oblíbený recept, kde papriky rád zužitkuje. Abyste měli opravdu bohatou úrodu velkých plodů, dopřejte jim pravidelnou výživu, a to každých čtrnáct dnů či tři týdny.

Výživné hnojivo, které podpoří květy paprik

Z čeho se tedy skládá hnojivo, které vyživí papriky a dodá sílu květům? Skládá se ze zvětralého piva a droždí. Tento zlatavý mok obsahuje draslík, fosfor, dusík, ale také kvasinky, vitamín B a cukry. Podpoří zdravý růst rostlin, odolnost vůči chorobám, ale také zajistí tolik živin, aby květy paprik neopadávaly. Co se týká droždí, obsahuje značné množství enzymů, vitamínu D, B, minerálních solí, esenciálních kyselin, železo, měď, fosfor a další. Mnoho zahrádkářů doporučuje k droždí přidat cukr, ale ten určitě vynechte, abyste si na záhony nepřilákali mravence. 

Květy na paprikách je potřeba podpořit správnou výživou, aby neopadávaly

A jak takové hnojivo obohacené živinami připravit? Je to velmi jednoduché. Buď budete slévat zbytky piva, ale také jej můžete koupit. Bohatě stačí nějaké levné pivo. To nechte zvětrat, aby nemělo bublinky. Dále si připravte čtyři kostky droždí nebo dva pytlíky kvasnic. Do zvětralého piva nadrolte či nasypte droždí a tekutinu nechte dva dny na teplém místě odpočívat. Poté bude potřeba, abyste hnojivo zředili, ale ne příliš. Stačí pět litrů dešťové vody.  

Jak hnojivo použít

Pro dodání živin zcela zdravým paprikám, bude stačit, když k nim nalijete půl litru připraveného hnojiva. Půdu však předem prolijte. Připravené hnojivo stačí aplikovat jednou za tři týdny. Co se týká použití hnojiva i pro jiné rostliny, nalít ho můžete k okurkám, ale také k rajčatům, tyto rostliny droždí přímo milují. Nebojte se jej nalít také k pokojovým rostlinám. K borůvkám, azalkám a jiným kyselomilným rostlinám, hnojivo z droždí a piva nenalévejte.   

Mohlo by Vás zajímat

výsev celeru
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Čas výsevu celeru je tu: Jak postupovat, abychom sklidili zdravou a chutnou zeleninu

kiwi
publikováno 19. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak pěstovat kiwi, abyste sklízeli bohatou úrodu sladkých a zdravých plodů i v našich podmínkách?

Rybíz
publikováno 23. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak na správnou výsadbu rybízu: Postupujte podle druhu, abyste se těšili z bohaté úrody

zavřít reklamu
×
Reklama