Únorové hnojení lopatkovce, toulitky, africké fialky a dalších, po kterém bohatě pokvetou

autor Nikola Klementová publikováno 01.02.2024 07:15
Pokojové rostliny

Toulitka, ale i lopatkovec patří mezi velice oblíbené pokojové rostliny, které svými květy zdobí nejednu domácnost. Podpořte je v bohatém a bujném kvetení pomocí levného a jednoduchého hnojiva.

Výše zmíněné pokojové rostliny mohou kvést téměř celoročně. Aby však kvetly bujněji, bude potřeba jim dopřát živiny. Zvolit můžete průmyslová hnojiva pro pokojové či kvetoucí rostliny, ale sáhnout můžete i po jiných prostředcích. A to po těch, které zřejmě máte již doma. K dalším rostlinám, které můžeme níže zmíněným hnojivem přihnojit, je také zamiokulkas, benjamínek nebo orchidej. 

Hnojivo podporující růst a kvetení rostlin

Mimo banánových slupek, droždí, piva, cibule a dalších domácích prostředků, které jsou vhodné pro výživu pokojových rostlin, je vhodný také vitamín B. Ten, jak už je známo, udržuje mozek a srdce v kondici, zlepšuje imunitní systém a blahodárně působí na pevnost svalů. Bohužel však málokdo ví, že blahodárný vliv tohoto vitamínu mohou využít nejen lidé, ale i rostliny. Zlepšíte jejich stav, ale také obranyschopnost a podpoříte nakvétání, které bude vytrvalejší. Všechny níže zmíněné rostliny přihnojujte touto metodou jednou za měsíc. 

Lopatkovec neboli toulcovka

Lopatkovec je překrásná rostlina, která po vitamínu B krásně zezelená, rozroste se a bude bujně kvést. O toulcovce je známo, že má ráda rozptýlené světlo, příjemnou pokojovou teplotu a vyšší vzdušnou vlhkost. Proto je vhodné, když rostlině dopřejete pravidelné rosení. Substrát udržujte vlhký, ale ne mokrý. O tom, jakých chyb se vyvarovat při pěstování lopatkovce, jsme pro vás psali v minulém článku. 

Anthurium

Toulitka neboli Anthurium

Toulitka preferuje rozptýlené světlo, nikoli přímé sluneční paprsky. Nebude se jí dařit na parapetu nad topením, kde na ní svítí slunce. Ideální bude místo naproti oknu, kde nebude vystavena průvanu. V případě, že ji musíte umístit na parapet, volte východní a nezapomínejte na pravidelné rosení. Neboť rostlina preferuje zvýšenou vzdušnou vlhkost, a to od 60 do 80 %. Co se týká zálivky, substrát udržujte mírně vlhký. 

Zamiokulkas

Zamiokulkas či strom peněz

Nenáročná, přesto tolik krásná pokojová rostlina má podle starého učení feng-šuej do domu přitahovat peníze. Nejen to, ale také dokáže domácnost zbavit negativní energie. A o to více, pokud vám vykvete. Jak docílit toho, aby zamiokulkas kvetl, jsme pro vás psali v minulém článku. I on však patří k rostlinám, které preferují rozptýlené světlo. Zálivku mu dopřejte jednou týdně, a ne příliš. V zimě zalévejte jednou za dva až tři týdny. Mezi další rostliny patří benjamínek, africké fialky a orchideje. 

Jak připravit hnojivo z vitamínu B

Doporučujeme, abyste koupili vitamin B komplex nebo pivovarské kvasnice, které tento komplex obsahují přirozeně. Pak už jen stačí jednu tabletku rozdrtit v hmoždíři a smíchat s jedním litrem odstáté vody, nejlépe však dešťové. Pokud máte kohoutkovou, nechte ji alespoň dva dny odstát, aby z ní vyprchal chlor a měla pokojovou teplotu. 

Mohlo by Vás zajímat

Vistárie
publikováno 17. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Únorový řez vistárie zajistí bujné květenství a zkrocení její velikosti – jak na něj?

Zamiokulkas
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak množit zamiokulkas, abychom měli více rostlin, které přitahují peníze a ženské štěstí

Bedřichov
publikováno 18. 2. 2024 autor Petr Dostál

Bedřichov spustil nový informační systém pro řidiče

zavřít reklamu
×
Reklama