Jak pěstovat migrénovník, aby se bujně rozrůstal. Vyhněte se základním pěstitelským chybám

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 07.02.2024 07:00
migrénovník

Slyšeli jste někdy o migrénovníku? Tato rostlina opravdu existuje a celkem efektivně pomáhá proti nepříjemným bolestem hlavy. Poradíme vám, jak tuto výjimečnou rostlinu pěstovat.

Migrénovník dokáže skvěle fungovat při bolestech hlavy a při migrénách. Dokonce se s jeho pomocí léčí chřipky, nachlazení, respirační a zažívací onemocnění a má také antibakteriální účinky. Rostlina skvěle podpoří vaši obranyschopnost. Pomozte dokonalému růstu vašeho migrénovníku a využijte jeho léčebnou sílu pro podporu vašeho zdraví.

Jak vypadá migrénovník

Tato rostlina roste jako velmi aromatický keř, který je nepravidelně větvený a velmi rychle roste. Dorůstá do výšky až 5 metrů. Migrénovník má světle fialové kvítky, které jsou uloženy do velkých a složitých květenství. Květy migrénovníku působí opravdu velmi jemně a něžně. Migrénovník v květu můžete vidět od června až do srpna.

Skvělá pomoc při bolesti hlavy

Pokud vás začne bolet hlava, není nic jednoduššího, než si vzít pár lístků migrénovníku a promnout je mezi prsty. Začněte inhalovat silice, které se začaly z listů uvolňovat. Jejich vůně vám pomůže při nepříjemných bolestech hlavy a při migrénách. Tekutinou z listů si můžete namasírovat spánky a krční páteř.

Bolest hlavy

Jak pěstovat migrénovník

Tato rostlina miluje sucho a dostatek světla. Velmi špatně reaguje na přemokření. Na zahradě ho můžete mít od jara až do podzimu, ale dejte si velký pozor na mrazíky. Od podzimu do jara má rád migrénovník teploty od 8 do 10 °C. Ideální je, když si migrénovník zasadíte do květináče nebo do truhlíku. Tak ho můžete bez problémů přestěhovat.

Přes zimu dopřejte migrénovníku minimum zálivky

Pěstování migrénovníku není nikterak náročné. Pochází z Jižní Afriky a můžete ho pěstovat i jako pokojovou rostlinu. V zimním období dopřejte svému migrénovníku jen minimální zálivku. Pokud nemáte možnost nechat přes zimu rostlinu v chladnějším prostředí, můžete ji pěstovat při pokojové teplotě. Připravte se na to, že v chladnějším prostředí migrénovníku opadají listy, proto v jarním období seřízněte 2/3 horních výhonů, které můžete bezprostředně použít jako řízky k dalšímu množení rostliny.

Mohlo by Vás zajímat

BMW X5
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Nové automobily jsou čím dál méně vhodné pro evropské silnice

Caminito del Rey
publikováno 21. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Caminito del Rey, nejnebezpečnější cesty světa

Levandule
publikováno 23. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jakou levanduli vybrat pro vaši zahradu, aby se jí dařilo a potěšila vás tvarem i květy

zavřít reklamu
×
Reklama