Zapáchající koberec je minulostí: Pár kroků vás dovede k provoněnému a svěžímu koberci

autor Petra Seibertová publikováno 09.02.2024 07:15
Koberec

Koberce dostávají v našich domácnostech opravdu zabrat. Občas se nám na ně vylije aromatický nápoj nebo je potřísní děti či domácí mazlíčci. Z toho důvodu začnou koberce časem nepříjemně zapáchat. Jak z toho ven?

Pamatujete si vůni a vzhled vašeho nového koberce? Po pár letech je kouzlo fuč a případný nepříjemný zápach nelze ničím odstranit. Zkuste několik zásadních kroků, které případný zápach jednoduše odstraní. Poslouží vám ingredience, které najdete doma a nebudou vás stát hromadu peněz.

Jedlá soda

V prvním případě sáhněte po super pomocníkovi, po jedlé sodě. Je dostupná, stojí pár korun a využít ji můžete na čištění spousta typů skvrn. Jak na to? Jedlou sodou posypejte váš znečištěný koberec a kartáčem ji vmasírujte co nejvíc do koberce. Následně na koberec nasypejte ještě jednu vrstvu jedlé sody a nechte působit přes noc. Přebytečnou sodu odstraňte smetáčkem a potom koberec řádně vysajte vysavačem, ideálně rotačním. Pokud koberec nadále zapáchá, postup opakujte.

Ocet je všestranným pomocníkem

V případě odstranění zápachu použijte bílý ocet. Je to z toho důvodu, že neobsahuje žádná barviva a na vašem koberci tak nemohou po jeho použití vzniknout nežádoucí skvrny. Jak postupovat? Bílý ocet naneste na koberec pomocí rozprašovače. K aplikaci můžete případně použít i hadřík. Pokud je koberec značně znečištěn, naneste ocet i na druhou stranu koberce.

Vysávání koberce

Nechte ocet působit alespoň čtvrt hodiny a potom ocet odsajte z koberce hadříkem. Opět koberec postříkejte rozprašovačem, ale tentokrát do něj dejte vodu. Následně koberec vysušte suchým hadříkem a nechte proschnout. V případě potřeby postup opakujte.

Sníh na čištění koberce

Ano, čtete správně, svůj koberec můžete opravdu vyčistit pomocí sněhu. Jak postupovat v tomto případě? Jakmile napadne sníh, koberec, který chcete vyčistit srolujte a vyneste ho ven na sníh. Koberec nechte na několik hodin vymrznout a potom koberec z obou stran vyklepejte do sněhu koštětem. Potom z něj omeťte sníh a vyvěste ho. Nechte opět působit mráz. Pokud bude dobře mrznout, koberec vám zaručeně nenavlhne. Následně si můžete svůj skoro nový koberec přinést domů a užívat si jeho čistoty a svěžesti.

Mohlo by Vás zajímat

Geely Yuanjing X6
publikováno 15. 2. 2024 autor Petr Dostál

Otřesou čínské automobilky evropským trhem?

Růže
publikováno 17. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Dostali jste na Valentýna řezanou růži? Díky tomuto triku ji namnožte a vypěstujte novou

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

zavřít reklamu
×
Reklama