Seznam květin a zeleniny, které bychom měli vysévat během února

autor Petra Seibertová publikováno 12.02.2024 07:00
Hledíky

Během února se už konečně můžete začít věnovat své zahradě nebo svému balkónu. Které květiny a kterou zeleninu můžete začít vysévat v tomto měsíci vám připomeneme v našem článku.

Během měsíce února můžete začít s předpěstováním některých sazenic. Zaměřte se především na celer, na lilek, papriky, rajčata, salát, květák, okurky nebo na brokolici. Z květin můžete během února začít pěstovat hlavně petúnie, begónie, hvozdíky, hledíky, šalvěj zářivou nebo verbeny.

Únorové pěstování zeleniny

Koncem února je to správné období, kdy můžete nechat naklíčit brambory, které jsou určené pro ranou sklizeň. K únorovému předpěstování je určena hlavně zelenina, která roste pomalu. V únoru můžete začít vysévat do vytápěného skleníku nebo za okno. Vypěstujte si své vlastní sazenice raného salátu. Během února se salát pěstuje ve skleníku. Má svěží a také výbornou chuť. Jde o jednoletou rostlinu, kterou můžete sklízet od dubna do října.

Sazenice

Dále je pro raný výsev ideální brokolice Apolena, která je odolná vůči chladu. Má velké růžice a je vhodná i na zmražení. V brokolici je obsažena vláknina, vitamíny, beta karoten, kyselina listová a také minerály. Během února se můžete také vrhnout na pěstování nejen paprik, ale i masitých rajčat. Masitá rajčata jsou dokonale pevná pro správné krájení. Určitě nezapomeňte ani na okurky, protože patří mezi nejoblíbenější zeleninu. Hadovky nehořknou, jsou ideální pro pěstování ve skleníku, a také ve fóliovníku. Okurky jsou ideálním prvkem redukčních diet.

Únorové pěstování květin

Během února začněte s pěstováním hledíků. Hledík dokonale vynikne ve smíšené výsadbě. Pěstovat ho můžete i na obrubách nebo v nádobách. Má velice krásné květy, které vám vydrží až do podzimu. Vypěstujte si i půvabné hvozdíky, které nádherně kvetou. Jde o trvalky, které se skvěle hodí do vázy. 

Aksamitník

Jde o druh karafiátu. Jeho výhodou je, že dlouho vydrží, neopadává a nevadne. Vypěstujte si zajímavý aksamitník. I když mu postačí minimální péče, odmění se vám nádhernými květy. Aksamitník můžete pěstovat i v nádobách. Jeho květy velmi silně voní a můžete si ho pořídit v mnoha barvách, a to od žluté, až po červenohnědou.

Mohlo by Vás zajímat

couchsurfing
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Couchsurfing: Využijte bezplatně postel hostitele a na oplátku ji poskytněte

Algarve
publikováno 16. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Kam v zimě za sluníčkem a teplem? Algarve jasná volba

Tesla Cybertruck
publikováno 15. 2. 2024 autor Jan Nováček

Tesla Cybertruck rezne před očima: Dle slov majitelů začínají Tesly po dešti rezivět

zavřít reklamu
×
Reklama