Jak množit zamiokulkas, abychom měli více rostlin, které přitahují peníze a ženské štěstí

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 20.02.2024 07:15
Zamiokulkas

Zamiokulkas patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Je to dáno především tím, že vypadá překrásně a není těžké ho pěstovat. Aby vám zdobil více místností, neutrácejte za něj, ale jednoduše si ho namnožte.

Pokud vlastníte zamiokulkas, jístě víte, že péče o něj není nikterak složitá. Naopak! Stačí mu málo a krásně roste. Stále se však jedná o živou rostlinu, která vyžaduje správnou zálivku, hnojení, ale také umístění. Pak vás potěší krásnými zelenými listy a možná i květem. Věděli jste, že pokud zamiokulkas vykvete, čeká ženu svatba? Navíc je také známo, že tato rostlina přitahuje do domu pozitivní energii a bohatství. O tom, zda je to pravda, se přesvědčte sami. Pokud jej máte doma i vy, aktuálně můžete kulkas namnožit. 

Jak pěstovat zamiokulkas

Při pohledu na tuto nenáročnou rostlinu máme chuť se pousmát. Vypadá svěže, krásně a hodí se do jakéhokoli interiéru. Dokonce jej můžeme najít i v kancelářích. Má dlouhé šlahouny, ze kterých vyrůstají oválné listy tmavší zelené barvy. Nejedná se o žádnou princeznu, ale i tak nesnese příliš mnoho zálivky. Tu bychom kulkasu měli dopřát až v té době, kdy mu mírně proschne substrát. Berte ohled také na vzdušnou vlhkost. Při optimální vzdušné vlhkosti vyžaduje zálivku jednou týdně či jednou za deset dnů. 

Zamiokulkas

Umístění a hnojení zamiokulkasu

Rostlinu neumísťujte na přímé slunce, ale ani tam, kde nemá dostatek rozptýleného světla. Sluneční paprsky by spálily kulkasu listy. Naopak při nedostatku světla hrozí, že se jeho výhony začnou tenčit a natahovat za světlem. Jednou za dva roky je také vhodné zamiokulkas přesadit. Nezapomínejte na drenážní vrstvu, která je velice důležitá. Co se týká hnojení, živiny doplňujeme od jara do podzimu. A to pomocí tekutého hnojiva pro pokojové rostliny nebo sukulenty. V zimě nehnojíme. Ale čím jej v období zimy potěšíte, tak je utírání listů pomocí cibule.

Jak zamiokulkas množit

Pokud chcete mít rostlinek více a téměř zadarmo, namnožte si ji. Vůbec nejjednodušším způsobem, jak zamiokulkas množit, je dělení. Právě na jaře, kdy jej budete přesazovat, se můžete pustit do dělení. Vezměte si květináč, umístěte do něj drenážní vrstvu a zamiokulkas vytáhněte z obalu. Opatrně rostlinu zbavte substrátu a oddělte ji od sebe. Pozor si dávejte na hlízu a kořeny, abyste je nepoškodili. 

Zamiokulkas

Oddělenou část dejte do nového květináče a zasypte substrátem pro pokojové rostliny, který smícháte s trochou rašeliny. Zalévejte až po dvou dnech. Vyzkoušet můžete množení pomocí listů. Uštípněte list a zapíchněte ho do vlhkého písku. Jakmile list zakoření, přesaďte ho do substrátu.  

Mohlo by Vás zajímat

Helfštýn
publikováno 16. 4. 2024 autor Jan Nováček

Jedna z nejhezčích zřícenin hradu v ČR láká na noční prohlídky nebo vstupné zdarma

Jahody
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tuto zeleninu vedle jahod nepěstujte, ošidili byste se o bohatou úrodu sladkých plodů

Zahrada
publikováno 15. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Co udělat na zahradě v dubnu? Nepromeškejte to nejdůležitější

zavřít reklamu
×
Reklama