Jaké rostliny na zahradě a v domácnosti milují pivo, po kterém porostou a zesílí?

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 10.03.2024 08:00
Růže

Své oblíbené pivo si vypijte nebo ho použijte na hnojení vašich rostlin, a to doma i na zahradě. Budou krásně vyživené a jejich listy zazáří dokonalým leskem.

Jak je možné, že má pivo takový vliv na růst rostlin? Je to hlavně díky obsahu kyseliny a alkoholu, které zlikvidují škůdce. Obsah kvasinek a cukrů podpoří růst správných půdních baktérií. Díky kvasinkám, které jsou obsažené v pivu, doplníte do zeminy potřebný draslík a dusík, které jsou naprosto nezbytné. Když vám doma zvětrá pivo, nevylévejte ho. V této formě je pro rostliny nejlepší.

Dopřejte pivo svému fíkusu

Dokonalým hnojivem pro fíkus je pivo. Několik lžic piva zajistí lesk jeho listů a také vitalitu. Fíkusy pivo opravdu milují. Je pro ně blahodárným elixírem plným živin. Pivo posiluje růst a kvetení fíkusů. Použijte světlé pivo s nízkým obsahem alkoholu. Smíchejte 50 ml piva a 150 ml vody a tímto koktejlem zalévejte váš fíkus asi jednou měsíčně. Dejte si pozor na množství. Pokud byste to s pivem přehnali, mohli byste vašemu fíkusu poškodit kořenový systém a zajistit nerovnováhu živin.

Orchidej

Pivo nalijte i svým orchidejím

Díky pivu bude mít vaše orchidej nádherné květy a bude plná síly. Pokud jí dopřejete pivo, budete hnojit ekologicky, výrazně ušetříte a budete velmi překvapeni výsledkem. Pivo rostlinu dostatečně zavlaží a dodá jí celou řadu vitamínů B. Látky, které jsou obsažené v pivu, podpoří kořenový systém orchideje a zvýší její odolnost vůči škůdcům a chorobám. Opět použijte světlé pivo s malým procentem alkoholu. 50 ml piva nařeďte 250 ml vody. Vyšší množství alkoholu by vaší orchideji vysušovalo kořeny. Zálivku opakujte jednou za měsíc.

Muškáty

Pivo ocení i muškáty a růže

Pivo můžete svým muškátům a růžím dopřát v době, kdy nasazují květy, což probíhá v květnu. Toto přírodní hnojivo jim pomůže k bohatým, velkým a zářivým květům. Dodáte jim tak dostatek draslíku a dusíku a také je ochráníte před mšicemi a padlí. Na jeden díl piva použijte sedm dílů vody a tímto roztokem muškáty a růže zalévejte asi jednou za měsíc.

Pivo podpoří růst trávníku

Pokud vás trápí usychající trávník a jsou na něm hnědé skvrny, dopřejte mu pivo. Pivo nalijte přímo do rozprašovače a postříkejte jím postižená místa. Trávník bude dokonale vyživen a zbavíte ho plísňových onemocnění a nepříjemných škůdců. Když vašemu trávníku dopřejete pivo, následně ho zalijte vodou.

Mohlo by Vás zajímat

Mercedes-Benz třídy G
publikováno 14. 5. 2024 autor David Vanda

Mercedes-Benz třídy G naplno naskakuje na vlnu e-mobility

Mšice
publikováno 17. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Likvidujte mšice jako naše babičky: Účinný postřik, který si poradí se škůdci na rybízu i na sazenicích

Brzdy
publikováno 15. 5. 2024 autor David Vanda

Automatický brzdový systém bude do roku 2029 povinnou výbavou všech aut v USA, hlásí tamní úřady

zavřít reklamu
×
Reklama