Vodu ze sušičky nevylévejte: Jak ji v domácnosti efektivně využít?

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 12.03.2024 12:54
Sušička na oblečení

Pokud doma používáte sušičku, byla by velká škoda vylévat vodu, která se v ní během provozu nashromáždí. Tato voda vám ještě výborně poslouží a vy ušetříte.

Svět trápí sucho a cena vody se neustále zvyšuje. Vodu ze sušičky tedy v žádném případě nevylévejte do odpadu. Přinese vám ještě mnoho užitku. Tato voda je ještě relativně čistá a můžeme ji spotřebovat jako vodu užitkovou. Nezapomeňte například na své pokojové květiny a tuto vodu jim dopřejte ve formě zálivky.

Vytřete si podlahu

Užitkovou vodu ze sušičky využijte na vytírání podlahy. Práci si zkoordinujte. Začněte vytírat po vypnutí sušičky a voda vám tak nebude nikde zbytečně dlouho stát. Do vody můžete přidat trochu octa nebo můžete použít přípravek na vytírání podlah. Teď už jen stačí vytáhnout mop a začít s vytíráním.

Mytí podlahy

Odmočení prádla nebo předpírka

Dalším tipem, jak využít užitkovou vodu ze sušičky je její využití při praní prádla. Pokud máte malé děti, namáčení prádla před praním je pro vás jistě rutina. Skvrny od jídla a malých nehod v pračce jen tak jednoduše nevyperete. Vodu si přelejte do lavóru a přidejte do ní ocet nebo sodu s citrónem. Tyto zázračné přípravky vám pomohou s každou nepříjemnou skvrnou.

Spláchněte WC vodou ze sušičky

Jak snadno využít vodu ze sušičky? Spláchněte s ní WC nebo ji využijte na omytí dětského nočníku. Během běžného spláchnutí toalety spotřebujete až čtyři a půl litru vody. Starší typy toalet spotřebují při jednom spláchnutí dokonce neuvěřitelných devět litrů vody, což je opravdu obrovské množství. Splachováním vodou ze sušičky výrazně ušetříte.

Toaleta

Vodu ze sušičky použijte do žehličky

Voda, která vzniká v sušičce pomocí kondenzace, je demineralizovaná, tedy zbavená veškerých minerálů. Proto ji můžete bez problémů použít do napařovací žehličky, pokud výrobce doporučuje použití destilované vody, a nemusíte se bát vzniku vodního kamene. Abyste měli větší jistotu, můžete vodu ze sušičky přefiltrovat přes jemné sítko nebo přes plátýnko, abyste odstranili veškeré nečistoty a drobné kamínky, které by případně mohly ve vaší napařovací žehličce ulpět.

Mohlo by Vás zajímat

rytířské turnaje
publikováno 19. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tipy na víkendový výlet za deštivého počasí, který nadchne zvídavé děti i rodiče

Rozchodníky
publikováno 16. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Pěstování rozchodníků je jednoduché. Přesto se vyhněte některým chybám a těšte se z bohatých květů

Pomazánka
publikováno 16. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tvarohová pomazánka 3x jinak. Ideální při dietách, ale i na svačinu či večeři

zavřít reklamu
×
Reklama