Jak originálně nabarvit velikonoční vejce? Vyzkoušejte 3 kreativní tipy

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 16.03.2024 08:30
Velikonoční vejce

Velikonoce tu máme cobydup. A tak zřejmě již plánujete barvení vajec, které k těmto svátkům bezpochyby patří. Přinášíme vám tři tipy na barvení vajec, které budou bavit vás i vaše děti.

Už máte koupená či vyfouknutá vajíčka a přemýšlíte, jakým způsobem je nabarvíte? Cibulová klasika vás již příliš nebaví, a tak byste rádi vyzkoušeli jiné metody a techniky? Máme pro vás několik nápadů, které můžete využít. Které z nich se vám líbí nejvíc? Bude to barvení přírodními způsoby? Či například lakem na nehty?

Barvení vajec pro koledníky

Skvělou možností, a to přírodní, je barvení vajec pomocí černého čaje. Metoda je to jednoduchá. Stačí vám 500 ml vody, nejlépe bílá vejce, 5 lžic černého čaje nebo 6 pytlíků a 2 lžíce octa. Vše přiveďte k varu a počkejte 10 minut. Poté přelijte studenou vodou a nejlépe naleštěte špekem. Pokud chcete mít vejce originálnější, vezměte si silonku a malý lístek, který umístíte na vejce a obojí opatrně vložíte do silonky. Vše dejte vařit výše zmíněným způsobem. 

Barvení vajec

Barvení vajec pomocí kurkumy

Netradiční barvení vajec můžete učinit také pomocí kurkumy. Do hrnce nalijte 600 ml vody, 3 vrchovaté polévkové lžíce kurkumy, dvě lžíce octa a vejce. Pro zajímavý efekt můžete vejce cikcak omotat tenkým špagátkem. Povařte deset minut, zalijte studenou vodou a potřete olejem či špekem. Pokud zvolíte bílá vejce, získáte nádherné žlutý výsledek. 

Barvení vyfouknutých vajec

Krásného mramorovaného efektu docílíte například lakem na nehty. Vyfoukněte vejce, odmastěte je, do misky nalijte vodu a nakapejte do ní lak na nehty. Použijte více svěžích barev a cikcak je špejlí roztáhněte. Poté uchopte vejce mezi palec a ukazováček a namočte jeho půlku do laku. Vydržte 5 sekund a špejlí sesbírejte zbytek laku. 

Velikonoční vejce

Poté do vody nakapejte další vrstvu laku a pokračujte stejně. A pokud se vám tyto metody nezamlouvají a rádi byste, aby se zabavily i děti, vezměte do rukou tempery, tenké štětce a vyfouknutá vejce pomalujte. Například kytičkami či různými ornamenty. Skvělou volbou jsou také fixy na kamínky nebo ubrousková technika. 

Mohlo by Vás zajímat

Dort
publikováno 15. 4. 2024 autor Nikola Klementová

6 inspirací na krásné a jednoduché dorty k narozeninám či jen tak, když je chuť na něco sladkého

Toulitka
publikováno 17. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Při pěstování toulitky se vyhněte některým chybám, pak vám pokvete i měsíce

Pomazánka
publikováno 16. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tvarohová pomazánka 3x jinak. Ideální při dietách, ale i na svačinu či večeři

zavřít reklamu
×
Reklama