Rostliny do oken, které odpuzují létající hmyz i pavouky

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 17.03.2024 07:30
Máta peprná

Existují rostliny, které zaručeně ochrání váš domov před létajícím hmyzem a nepříjemnými pavouky. Vysaďte si do okna jednu z těchto květinek a od jara až do podzimu budete mít vystaráno.

Nebaví vás pořádat hon na pavouky nebo jiný hmyz? Teď už nemusíte. Nemusíte používat ani repelent, který každému nesedí. Některé repelenty mají dokonce neblahý vliv na lidské zdraví. Proč se tedy nevydat přírodní cestou? Zasaďte si jednu z těchto aromatických rostlin a nechte si provonět své obydlí. To hmyzu neudělá dobře a už vás radši nenavštíví.

Levandule zaručeně zabere

Zasaďte si levanduli, která je známá pro svou příjemnou vůni, krásně vypadá a také má dokonalé relaxační účinky. Díky její vůni ji pavouci nemají vůbec v oblibě. Dokonce odpudí i nepříjemné komáry, kteří nám dokážou zaručeně znepříjemnit letní noci. A to není všechno. Levandule vytvoří ve vašem domově dokonalou dekoraci.

Zasaďte si mátu peprnou

Máta peprná má přínos nejen pro naše zdraví, ale také dokáže účinně odpudit nežádoucí hmyz. Nejen že nám pomůže vyřešit naše zažívací potíže, ale její vůně vadí i pavoukům. Do okna můžete dát celou rostlinu nebo použijte účinný esenciální olej z máty, který nakapete na papírový kapesník nebo na odličovací tampon.

Měsíček lékařský

Účinný měsíček lékařský a rozmarýn

Měsíček lékařský je letní ozdobou zahrádek a také oken. Tato květina se dokonce využívá jako složka do komerčních repelentů. Pokud si do okna vysadíte tuto rostlinu, hmyz a pavouci už vás obtěžovat nebudou. Rozmarýn funguje také jako perfektní repelent. Pokud jej budete pěstovat na okně, můžete ho zároveň použít jako koření při vaření. Skvěle dochutí například vaše masitá jídla.

Bazalka a citronová tráva

Bazalku, kterou si můžete přidat na těstoviny, použijte také jako účinný repelent, jehož vůně zaručeně zažene každého pavouka i jiný hmyz. Jak už název napovídá, citronová tráva oplývá vůní osvěžujících citrusů. Díky tomu působí odpudivě vůči nežádoucímu hmyzu. Jde o vytrvalou tropickou trávu, kterou můžete bez problémů pěstovat v květináči, a dokonce si s ní můžete ochutit své pokrmy. Také si z ní uvaříte chutný čaj.

Mohlo by Vás zajímat

Bolest kolene
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Na bolavé klouby si připravte mast, která spolehlivě fungovala již za dob našich babiček

Helfštýn
publikováno 16. 4. 2024 autor Jan Nováček

Jedna z nejhezčích zřícenin hradu v ČR láká na noční prohlídky nebo vstupné zdarma

Šalvěj
publikováno 16. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Jak na pěstování šalvěje: Pro bohaté a zdravé olistění vyžaduje správnou péči již od základu

zavřít reklamu
×
Reklama