Jak se zbavit mravenců v domácnosti a na záhonech? Vyzkoušejte 4 funkční způsoby

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 03.04.2024 07:00
Mravenec

Jak vypudit mravence z domácnosti, aby neničili naše potravinové zásoby? Vyzkoušejte čtyři způsoby, které fungují.

Jakmile se venku oteplí, mravenci atakují naše domácnosti. Ovšem nejen domácnosti, ale také zahrady. I když je tento malý hmyz v přírodě považován za užitečný, na zahradě, ale ani v domácnosti jej nechceme. To, že jsou pilnými uklízeči, především pak v přírodě, většinu z nás jistojistě neuklidní. Jak se tedy mravenců zbavit a co na ně funguje?

Proč se mravenci zabydlují v domácnostech

Obecně, mravenci se stěhují do našich domácnosti za přilepšením. Buď se zde skryjí nebo jdou přímo za potravou. Proto je tolik důležité pravidelně vynášet koš, utírat drobečky ze stolu i z linky a veškeré potravinové zásoby skladovat v uzavíratelných dózách. Někdy se však stane, že i přes tyto zmíněné kroky mravenci nechtějí odejít. 

Mravenci

Minulý rok jsme měli mravence ve skříňkách s potravinami. I když jsme sypké, především sladké potraviny přesypali do sklenic, mravenci brázdili dál. Pomohlo vytření skříněk octem, a to pravidelně každé 3 týdny. Jenže co dál? Důležité bude najít jejich cestičky. Mravenci se prokoušou i spárovací hmotou, dokonce i silikonem. 

Jak se zbavit mravenců

Velice důležité bude vysledovat jejich cestičky. Nám se do domu dostali ze dvora. Někudy pod domem a prokousali se spárovou hmotou do koupelny. Tudy si to šinuli až do kuchyně. A řešení? Nasypali jsme obyčejnou jedlou sodu podél domu na dvoře, ale i ke dveřím do zahrady. A samozřejmě i doma k prokousané spárové hmotě. 

Mravenci

Vyčkali jsme 2 týdny, poté se opravily spáry a po mravencích v těchto místech ani památky. Bohužel ale v jahodách jsme měli úplné mraveniště. Do každého rohu záhonu jsme umístili nástrahové pasti na mravence, takzvané domečky. A kolem dokola jsme záhon chránili přípravkem bioformatox. Pokud budete vytrvalí, mravenců se zbavíte.

Prevence proti mravencům

Mimo toho, že nasypete například kolem dveří jedlou sodu, můžete využít také skořici nebo levanduli. V zahradě vyzkoušejte smíšené kultury. Z velké části tak ochráníte rostliny před škůdci. Na mraveniště je také účinný Loxarin. Záleží tedy pouze na vás, jakou cestu zvolíte. Zda je pouze vypudíte či zničíte úplně. A nezapomínejte ani na ochranu stromů, tam vám pomohou lepové pásy na kmen.

Mohlo by Vás zajímat

Obytná dodávka
publikováno 18. 4. 2024 autor Jan Nováček

Přestavba dodávky 3. díl: Při řezání do karoserie musíte dodržet jednoduché pravidlo, aneb jak na instalaci oken

Bolest kolene
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Na bolavé klouby si připravte mast, která spolehlivě fungovala již za dob našich babiček

VW Amarok
publikováno 17. 4. 2024 autor David Vanda

Volkswagen chce své australské vozy Amarok osadit odpuzovačem klokanů

zavřít reklamu
×
Reklama