4 krásné stínomilné pokojové rostliny, které přináší štěstí a mnoho toho vydrží. Máte je doma?

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 11.05.2024 07:00
Pokojové rostliny

Hledáte pokojovou rostlinu do stinné místnosti? Máme pro vás bonus. Tyto rostliny vám nejen ozdobí vaše tmavé pokoje, ale přinesou vám do domova štěstí.

Některé pokojové rostliny zdobí naše domovy a také přinášejí štěstí a harmonii do našich životů. Pokud chcete pěstovat pokojové rostliny a hledáte způsob, jak přinést pohodu a pozitivitu do vaší domácnosti, pořiďte si jednu z následujících krásných a zároveň odolných pokojovek. Jsou známé svou schopností přinášet štěstí a prosperitu a pěkně růst i začínajícím pěstitelům.

Milionářská rostlina

Plectranthus verticillatus, známý také jako milionářská rostlina, je okrasná pokojová rostlina, která by vám měla do života přinést peníze. Tato nenáročná a odolná pokojovka je skvělou volbou pro začínající i zkušené zahrádkáře. Milionářské rostlině vyhovuje polostín. Přímé slunce jí zničí listy. Tato rostlina preferuje teplotu kolem 18-24°C. Nevystavujte ji průvanu nebo náhlým teplotním změnám.

Domácí štěstí

Domácí štěstí přináší radost nejen svým vzhledem a názvem, ale přinese vám i štěstí do domu. Přímé slunce může spálit této rostlině listy, zejména pokud není na slunce zvyklá. Může dobře prosperovat i ve stínu, což ji činí ideální volbou do tmavých místností. Tato rostlina je známá svou schopností přežít i bez vody. Mezi zaléváním jí nechte proschnout substrát.

Pokojové rostliny

Dracéna

Dracéna preferuje polostinné stanoviště, ale je také schopná přežít v méně osvětlených místnostech. Ochraňte ji před přímým slunečním zářením, které by mohlo spálit listy rostliny. Umístěte ji poblíž okna, které tmavý závěs, aby nebyla vystavena přímému slunečnímu záření. Skvěle se jí daří i na chodbách.

Tlustice

Tlustice má velice exotický vzhled a při tom vyžaduje minimální péči. Navíc vám do vašeho domova přinese bohatství. Její listy vypadají jako kulaté penízky. Rostlina se obejde dlouhou dobu bez zálivky. Zalévejte ji ve chvíli, až substrát proschne. Zároveň ji můžete použít jako léčivku. Je skvělá na opary, afty, popáleniny, hemoroidy a na strie.

Mohlo by Vás zajímat

Sazenice okurek
publikováno 13. 5. 2024 autor Nikola Klementová

Hnojivo na okurky podle babiččina receptu zajistí odolné rostliny a bohatou úrodu

Bílinská kyselka
publikováno 19. 5. 2024 autor Petr Dostál

Za Knovízskou kulturou a do lázní Bílina

Barcelona
publikováno 17. 5. 2024 autor Aleš Mohr

Po evropských velkoměstech: Barcelona - slavné sportovní i historické stavby

zavřít reklamu
×
Reklama