Jak levně a efektivně zútulnit domácnost? Hravě a téměř okamžitě

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 24.02.2023 10:45
obývací pokoj

Možná si říkáte, že jste si již delší dobu nekoupili nic, z čeho byste vy či členové domácnosti měli radost. Rádi byste oživili svůj domov něčím zajímavým, i když malým, ale především za co nejméně peněz? Vlastně proč ne? Vše krásné nemusí stát desetitisíce. Změny, které rozzáří váš domov, opravdu nemusí provětrat vaší peněženku.

Když jste zařizovali domácnost, doplňky jste jistě řešili jako poslední. Tak je tomu vždy, přitom estetičnost místností nikdy není úplná bez krásné dekorace. Stačí opravdu málo, například pěkná rostlina, okrasný talíř se svíčkami či nové dekorační polštářky a prostor nabyde nového rozměru. 

Dbejte na krásné osvětlení

Máte rádi boho styl? Či rustikální styl? Jednoduše takový, ze kterého čiší klid a harmonie? Potom se vám tedy jistě budou líbit světelné řetězy nebo LED pásky. Vyjdou na pár korun a dokážete s nimi v místnosti vykouzlit nejen romantickou atmosféru, ale také změnu. Řetězy lze koupit v různém dekoru, například srdíčka, květy, koule či jakékoli jiné. Stejně tak si poradí i zmíněné LED pásky, které můžete umístit pod police či na dvířka stěny. Skvěle poslouží také okrasné lampičky na každé straně pohovky, ale to už záleží pouze na vás, kolik peněz do změny chcete vložit. 

Světelné řetězy

Místnost obohaťte o textilie

Krásné a designově zajímavé povlaky na polštáře nebo plédy, vytvoří příjemnou dekoraci, která je navíc funkční a potěší v jakémkoli období. Stejně tak dokonale poslouží kusový koberec pod konferenční stolek. Pokud jej ke všemu nakombinujete s polštáři a plédem, budou k sobě ladit barvami, efekt bude přímo dokonalý. Trendy v bydlení 2023 jsou barvy Viva Magenta – karmínově růžová, kterou lze příjemně kombinovat například s šedou. A pokud vám nevadí investovat více peněz, pořiďte si působivé a jednoduché křeslo v karmínové a k tomu v tmavším odstínu Viva Magenta polštář a šedý kusový koberec.

Fotografie rodiny

V případě, že patříte mezi ty, kteří si rádi vystavují fotografie, využijte k tomu dekorační rámečky, a to takové, které lze propojit se stylem interiéru. Pokud preferujete rustikální styl, zvolte dřevěné rámečky v barvě největších kusů nábytku. U minimalistického stylu volte rámečky s tenkou obrubou v neutrální barvě. Fotky můžete dát nad sedačku a vytvořit tak koláž. Také je lze umístit na komodu a dodekorovat například estetickými svíčkami. Dále také můžete využít designové mísy a jiné.   

Mohlo by Vás zajímat

BMW X5
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Nové automobily jsou čím dál méně vhodné pro evropské silnice

Sazenice
publikováno 29. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak na silné a zdravé sazenice, které poskytnou hojnou úrodu? Stačí pár lžic správně zvoleného hnojiva

Kaki
publikováno 27. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Vypěstujte si kaki, které zpomaluje stárnutí a pomáhá při diabetu: Pěstování není složité

zavřít reklamu
×
Reklama