Jak vyčistit toaletu, aby byla zářivě bílá a bez usazenin: Obyčejná sůl vyřeší nečistoty za vás

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 20.08.2023 05:00
toaleta

I když toaletu pravidelně čistíte, již není tak zářivě bílá? K tomuto kroku však nemusíte používat chemické čističe, bohatě si vystačíte i s obyčejnou solí, která má dokonalé čistící účinky. Jak ji přesně použít?

Čistá toaleta by měla být součástí každé domácnosti. Někdo rád používá chemické čističe, jiní dají přednost domácím prostředkům, například octu nebo jedlé sodě. Domácí prostředky jsou nejen účinné, ale také neobsahují chemické látky, které jsou zdraví škodlivé. Nyní ale zpět k čištění toalety pomocí soli. Jak ji správně použít, aby toaleta zářila čistotou?

Sůl pro dokonale čistou toaletu

Kuchyňská sůl nám pomůže zvýraznit chuť pokrmů či konzervovat potraviny. Na druhou stranu je také skvělá při čištění různých povrchů. A nejen toalety, vyčistit s ní můžete i záchodovou štětku, která bývá na toaletě největším viníkem zápachu. Nádobku, ve které se štětka nachází, opláchněte nejlépe teplou vodou, následně do ní nalijte vodu se solí a přidejte lžičku kyseliny citronové. Ponořte ji do tekutiny a nechte ji tak. Výsledkem bude čistá štětka, navíc bude bez zápachu.  

Čištění toalety pomocí soli

Čištění toalety pomocí soli je velice jednoduché. Stačí smíchat dva a půl litru horké vody a tři sta gramů soli. Jakmile se sůl rozpustí, tekutinu vylijte do záchodu a nechte ji tam dvě hodiny působit. Poté vezměte štětku a mísu vyčistěte. Pokud toaleta zapáchá, na vině s největší pravděpodobností bude prkénko. V takovém případě nalijte tekutinu do lahve s rozprašovačem a naneste ji na prkénko, nechte pět minut působit a utřete. Dokonce s ní můžete vyčistit i zapáchající spáry kolem toalety. Doporučujeme, abyste k tekutině přidali i trochu bílého octa. 

sůl

Ocet a sůl jsou také skvělými prostředky proti vodnímu kameni v toaletní míse. Stačí zahřát ocet, smíchat jej se solí a nalít do toalety. Sůl a bílý ocet využijete i na skvrny na prkénku. V takovém případě smíchejte lžící soli a lžíci octa a vzniklou směs naneste na skvrny. Nechte patnáct minut působit, a následně umyjte hadříkem namočeným ve vodě. K tomuto kroku lze také využít jedlou sodu, která má bělící účinky.  

Mohlo by Vás zajímat

Kaki
publikováno 27. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Vypěstujte si kaki, které zpomaluje stárnutí a pomáhá při diabetu: Pěstování není složité

Sazenice rajčat
publikováno 1. 3. 2024 autor Nikola Klementová

Jak na výsev rajčat a urychlení klíčení semen? Takto vypěstujete silné a zdravé sazenice

Stezka v oblacích
publikováno 25. 2. 2024 autor Petr Dostál

Stezky korunami stromů nabízejí skvělou zábavu i adrenalin i v zimě

zavřít reklamu
×
Reklama