Účinný domácí odrezovač, který odstraní rez téměř z čehokoli

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 05.10.2023 07:15
vodovodní baterie

Rez je nejen nevzhledná, ale také umí zničit mnoho předmětů. Není však třeba zoufat. Máme pro vás tři účinná řešení, která si s ní poradí.

Rez se může objevit nejen ve vaně či ve sprchovém koutě, ale také na bateriích a jiných předmětech. Zabraňte jí v šíření, než zničí vše, na čem se vyskytla. Ještě k tomu, když vypadá opravdu nehezky. A víte, co je nejlepší? Nemusíte ihned běžet do drogerie a kupovat drahé chemické přípravky, které jsou pro dýchací systém člověka nebezpečné. Bohatě si vystačíte i s tím, co máte doma.  

Cola je skvělý odrezovač

Ano, bohužel. Tento černý nápoj, který popíjí valná většina populace, umí perfektně odstranit rez, ale i nečistoty v toaletě. Dopřávají si ji nejen dospělí, ale také děti. Mimo toho, že je pro náš organismus velmi nevhodná, má dokonalé odrezující účinky. Pokud máte rez na bateriích, jednoduše je pošplíchejte colou a nechte půl hodiny schnout. Následně opět pošplíchejte a nechte deset minut schnout. Poté si vezměte jedlou sodu smíchanou s vodou, houbičku a rez odstraňte. Předměty, které lze odejmout a namočit do lavoru, ponořte na dvě hodiny do coly. 

Domácí odrezovač

Možná budete překvapení, ale velice účinný odrezovač můžete připravit pouze ze tří ingrediencí, které má opravdu každý z nás doma. A ty ingredience jsou: ocet, sůl a voda. Se solí ani s octem nešetřete. Měli byste smíchat hrnek soli, hrnek octa a hrnek vody. Podle potřeby samozřejmě zvyšte suroviny. Ocet doporučujeme ze všeho nejdříve ohřát, pak má vyšší účinky. Smíchejte všechny suroviny, přelijte je do lahve s rozprašovačem, nechte sůl rozpustit a naneste na předměty. 

úklid

Pokud předmět můžete namáčet, učiňte tak klidně na celou noc. V případě, že máte zrezlé baterie, namočte osušku do tohoto roztoku, příliš ji neždímejte a obalte do ní baterie. Nechte působit tři hodiny či celou noc. Nezapomínejte jakékoli předměty po čištění opláchnout obyčejnou vodou. Skvělým a účinným pomocníkem je také jedlá soda. A ta snad v žádné domácnosti nechybí. Stačí skvrny od rzi navlhčit, zasypat sodou a nechat ji alespoň hodinu působit, poté ji jednoduše umyjte.   

Mohlo by Vás zajímat

rytířské turnaje
publikováno 19. 4. 2024 autor Jan Nováček

Tipy na víkendový výlet za deštivého počasí, který nadchne zvídavé děti i rodiče

Muškáty
publikováno 19. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas hnojení muškátů je tu. Hnojivo z domácích zdrojů zajistí zdraví rostlin i bohaté květy

Toulitka
publikováno 17. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Při pěstování toulitky se vyhněte některým chybám, pak vám pokvete i měsíce

zavřít reklamu
×
Reklama