Tento voňavý prášek má neuvěřitelné vlastnosti. Zatočí se zápachem, mastnými skvrnami a dalšími

30. 10. 2023 Nikola Klementová
Pudr

Tradiční přípravek, který má doma každý, kdo má malé děti, zatočí se zápachem, mastnými skvrnami, osvěží a dále. O čem je zmínka a jak tento produkt využít?

Už vás nebudeme napínat. Jedná se o dětský pudr neboli dětský zásyp, který se nejčastěji používá proti opruzeninám u dětí. Avšak mimo toho má mnohonásobně širší použití. Navíc existuje celá řada těchto výrobků. Například tradiční zásypy, které využívaly i naše maminky, ale i moderní zásypy různé cenové relace. K tomu, abychom odstranili mastnoty a další nepříjemnosti, nám bohatě postačí obyčejný a levný zásyp. Proč by vám tento produkt doma neměl chybět?

Dětský zásyp použijte v oblasti krásy

Pokud máte zplihlé vlasy, pudr nasypte ke kořínkům, protřete prsty, vyfoukejte fénem nejlépe pomocí studeného vzduchu a vyčešte. Vlasy získají objem, a navíc je pudr zbaví mastnoty, tudíž produkt lze použít i jako suchý šampon. A jako bonus vlasy získají příjemnou vůni. Pokud máte problémy s akné, na prst si nasypte trochu pudru, který poťukáním aplikujete na akné. Pudr má totiž protizánětlivé a vysoušecí vlastnosti. Zmírní zarudnutí a otok kolem akné. 

Zásyp na páchnoucí obuv

Páchnoucí boty řeší velké množství lidí. Ať už jde o sportovní boty, do práce či kamkoli jinam, mohou velmi nevábně zapáchat. Abyste tomuto příznaku předešli, vždy dbejte na to, abyste si kupovali ponožky, které obsahují vysoký podíl bavlny. Občas se stává, že za zápachem stojí plíseň na nohou. Obecně lze ale říci, že zápachu z bot se zbavíte pomocí dětského zásypu. Stačí, když do bot nasypete pudr, necháte ho tam přes noc a ráno vysypete. Výsledkem budou suché a vonící boty.

Boty

Zapáchající koberce či zatuchlé oblečení

Máte zatuchlé oblečení a nechce se vám prát? Umístěte do skříně misku, do které nasypete dětský zásyp. Pokud budete chtít oblečení pořádně provonět, nakapejte do zásypu několik kapek kvalitního éterického oleje. Stejným způsobem pudr můžete použít i do botníku či kamkoli jinam. Zápach z koberců, například po domácích mazlíčcích nebo z cigaret odstraníte tak, že na koberec nasypete silnější vrstvu pudru, necháte ho alespoň hodinu působit a poté vysajete. Pokud máte kusový koberec, doporučujeme, abyste jej vysáli, ale také venku vyklepali. 

Na mastné skvrny pomáhá pudr

Když vám na koberec, na tričko či kamkoli jinam ukápne mastné jídlo, zasypte skvrnu dětským zásypem. Absorbuje mastné skvrny, které následně půjdou lépe vyprat či vyčistit. Je potřeba ale zasáhnout téměř okamžitě a nenechat skvrnu zaschnout. A pokud vám došel zásyp, jako nouzové řešení využijte jedlou sodu.  

Mohlo by Vás zajímat

Národní divadlo
4. 12. 2023 Petr Dostál

Vzestup, pád a obnova nejkrásnějšího českého divadla

dřez
3. 12. 2023 Nikola Klementová

Rada od šikovné uklízečky, která pomůže vyčistit a udržet čistý a lesklý dřez či baterie

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Interiér

Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné…
3. 12. 2022 Jan Nováček

Čas barborek je tu: Jakou jim dopřát péči, aby nám na Štědrý den vykvetly?

indukční deska
8. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit sklokeramickou nebo indukční desku, aby byla jako nová a bez škrábanců

zamiokulkas
1. 11. 2023 Nikola Klementová

Zamiokulkas: Potírejte jeho listy touto alicinovou zeleninou, odmění vás bujným olistěním

Houby jsou pochoutkou, kterou můžeme využít na mnoho způsobů,…
10. 1. 2023 Nikola Klementová

Ochraňte sušené houby před moli: Pomůže koření, které má každý doma

Vánoční hvězda
27. 10. 2023 Nikola Klementová

Čas zatemňování vánoční hvězdy je tu: Jak postupovat, aby na Vánoce bohatě kvetla

Bojujete s plísní v koupelně, ale nevíte, jak se jí efektivně…
19. 4. 2023 Nikola Klementová

Jak odstranit černou plíseň v koupelně, aby se již neobjevila?

zavřít reklamu
×
Reklama