Cítíte se doma unavení a úzkostní? Může za to negativní energie. Jak ji poznat a vyhnat ji

31. 10. 2023 Nikola Klementová
dům

Cítíte se úzkostní, smutní či dokonce naštvaní, když se vrátíte domů? S největší pravděpodobností za to může negativní energie. Zbavte se jí co nejdříve.

Doma by se měl každý z nás cítit bezpečně a příjemně. Jednoduše řečeno, mělo by se jednat o místo, kde si odpočineme fyzicky, ale i psychicky. Pokud tomu tak není, cítíme se úzkostní, někdy i naštvaní, ale především velice unavení, vyčerpaní. Bohužel tato negativní energie si nás podmaňuje a zatlačuje do kouta. Jak se jí zbavit, aby nám bylo opět dobře?

Příznaky určující negativní energii

Výše zmíněné pocity souvisí s hlavními příznaky negativní energie v domácnosti. Mimo jiné můžete také sledovat, že se v domácnosti šíří nevraživost, hádky a celkově negativní vibrace členy domácnosti vybízí k hádkám. Jste výbušní a nedokážete vysvětlit proč. Také jste si mohli všimnout, že jste doma méně motivovaní a nesoustředíte se. Nehledě na nedostatek energie. Nemáte chuť na nic. Nejraději byste jen leželi či seděli a nic nedělali. Změňte tyto pocity, jde to vcelku jednoduše. Ráda vám prozradím několik málo kroků, které mohou pomoci i vám. 

Negativní energii v domácnosti

Ráda bych vám ještě prozradila, že tyto kroky jsme aplikovali i v naší domácnosti. Když jsme se před třemi lety přestěhovali do domu s pěkně rozvrženými místnostmi, garáží a zahradou, byli jsme nadšení. Obývací pokoj měl jednu bílou a jednu červenou zeď. Nechali jsme v něm i starodávnou komodu, která se nám líbila, neboť vyzařovala jakousi historii a krásu dávné doby. Jenže časem jsme přišli na to, že se zde necítíme příliš dobře. Byli jsme unavení, nesoustředění a neměli jsme příliš dobrou náladu. Co v takovém případě dělat?

Komoda

Jak odstranit negativní energii 

Jelikož jsme měli červenou zeď v obývacím pokoji, připisovali jsme nepříjemné pocity zdi. Červená je sice barva vášně, ale zvyšuje v lidech napětí a agresi. Barvu jsme tedy přemalovali na bílou. Stále ale nic. Potom jsme začali s Feng Shui – a jak přesně? Začali jsme ústy neboli vstupními dveřmi do domu. Za dveřmi by mělo být vše světlé, hezky uklizené a bez nepořádku. Žádný prach, rozházené boty, ani zbytečné velké a tmavé skříně. Koupila se tedy bílá skříň se zrcadlem a prostor byl rázem příjemnější. Roh zdobí květiny a celek je tedy příjemnější. 

Starý nábytek a nepořádek

Dejte pryč veškeré nepotřebné věci. Popřemýšlejte také nad původem vašeho nábytku. Máte staré komody po babičce či po prababičce? Popřemýšlejte nad výměnou. Podle starodávného učení Feng Shui je vhodné očistit tyto předměty kadidlem, pokud je nechcete z domácnosti vyřadit. Celkově také doporučujeme, abyste praktikovali pravidelný rituál očisty prostoru.

Obývací pokoj

To znamená, abyste se zbavili starých novin, časopisů, nepotřebných věcí, oblečení, utírali pravidelně prach z rostlin i z polic. Pryč s umělými květinami a tak dále. Vyzkoušejte také aplikovat dvě protichůdné síly neboli Jin a Jang. Umístěte do obývacího pokoje svíčky, fontánku s vodou, ale také dřevo a kov. Harmonie a vyváženost prostoru je velice důležitá. I když se jedná pouze o pár změn, věřte, že v sobě skrývají velkou sílu a pomohou vám.  

Mohlo by Vás zajímat

Kokosky
7. 12. 2023 Nikola Klementová

Kokosky, které drží tvar, rozplývají se na jazyku a jsou vynikající: Jak je připravit, aby chutnaly všem

Procházka v zimě
8. 12. 2023 Petr Dostál

Do zimy s dětmi: Pospíchejte za Ježíškem nebo za medvědem

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Interiér

7. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak dokonale vyčistit žaluzie: Dva způsoby, při kterých se nenadřete a jsou efektivní

koupelna
28. 10. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit spáry v koupelně: I ty silně znečištěné budou zářit jako nové díky jednoduché metodě

Kuchyň
16. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak rychle a téměř bez námahy vyčistit celou troubu, aby opět zářila čistotou

Pes, ale i kočička či dokonce zakrslý králíček, jsou skvělými…
26. 1. 2023 Nikola Klementová

Nebezpečí pro domácí mazlíčky: Neskrývá se i u vás doma?

Dracéna
7. 11. 2023 Nikola Klementová

Jakou péči dopřát dracéně přes zimní období: Některé pěstitelské chyby ji ničí a rostlina neroste

Pokud se s rostlinou monstery něco děje, dá nám to jasně najevo…
18. 8. 2023 Nikola Klementová

Monstera: Žloutnutí listů a další problémy, které si zaslouží okamžitý zásah

zavřít reklamu
×
Reklama