Zubní pasta je všestranným pomocníkem. Budete se divit, kde všude ji lze využít

3. 11. 2023 Nikola Klementová
Zubní pasta

Věděli jste, že zubní pastu můžete využít na více způsobů, než jen na čištění zubů? Má totiž skvělé vlastnosti, které můžeme využít především v domácnosti.

Zubní pasta je v našem životě velice důležitá. Chrání zuby před kazy, ale také zajišťuje zářivý úsměv. Mimo toho má také čistící vlastnosti. Ty můžeme využít nejen v obývacím pokoji, ale i v koupelně a jinde. Jak přesně a k čemu pastu využít? Navíc, aby měla níže zmíněné vlastnosti, nemusíte kupovat tu nejdražší. Bohatě si vystačíte s tou nejlevnější.

Žehlička bude jako nová

V posledních letech se čím dál častěji objevují umělé nitě v oblečení. Často se stává, především pak u žehlení spodního prádla, že se na žehličku připálí, spíše přiškvaří jeho nitky. Žehlička má pak ve spodní části napálené skvrny, které sníží její funkci, ale také špiní oblečení. Tyto potíže lze jednoduše odstranit. Naneste na žehličku pastu, nechte chvíli působit a setřete houbičkou.

Žehlička

Vodní kámen na dveřích sprchového koutu

Pokud máte doma sprchový kout se skleněnými nebo plastovými dveřmi, jistě víte, že byste je měli po každém osprchování utřít. Pokud to neuděláte, časem se na nich tvoří vodní kámen, který nejde jednoduše odstranit. S tímto problémem si hravě poradí zubní pasta, kterou aplikujete na houbičku a vodní kámen s ní jednoduše vyčistíte. Poté pastu nechte pět minut působit a v kýblu smíchejte vodu s bílým octem a hadříkem pastu setřete. Pasta je ideální i proti zamlžení zrcadla. Stačí pastou vyleštit zrcadlo a máte hotovo.

Bílé tenisky budou jako nové

Bílé tenisky lze vyčistit pomocí bílé zubní pasty. Stačí je natřít pastou, jemným kartáčkem krouživými pohyby rozetřít, a následně pomocí hadříku utřít. V případě plátěných tenisek je vhodné, abyste boty po nanesení pasty pořádně opláchli pod vodou. 

Bílé boty

Sprchový kout, ale i baterie

Se zubní pastou skvěle vyčistíte i baterie u vany či umyvadla. Jednoduše pastu naneste na znečištěné místo, pomocí houbičky ji rozetřete a nechte zaschnout. Následně, a to pomocí vlhkého jemného hadříku baterie utřete. Budou se krásně lesknout. Dřez z nerezu lze také pomocí pasty jednoduše vyčistit. Dokonce ji lze využít jako dokonalý čistič van či vaniček ve sprchovém koutě. Smíchejte pastu s jedlou sodou, naneste ji na houbičku a můžete se pustit do čištění. 

Dále je možné zubní pastu využít na poškrábané sklo. Stačí ji nanést na navlhčený hadřík a vyleštit. Škrábance zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Účinná je také na škrábance na autě. Zde postupujte stejně jako u skla. A pokud máte zašlé šperky, pomůže vám i s tímto problémem.

Mohlo by Vás zajímat

Skiareál
3. 12. 2023 Petr Dostál

Rychlebské hory: Zapomenutý ráj osamělých lyžařů

Vlašské ořechy
6. 12. 2023 Nikola Klementová

10 + 1 tipů, jak využít skořápky z vlašských ořechů: Věřte, že už je nikdy nevyhodíte

papamobil
5. 12. 2023 Petr Dostál

Volkswagen chystá dohodu s Vatikánem ohledně elektrifikace flotily vozů

Další příspěvky z kategorie Interiér

Zamiokulkas
25. 11. 2023 Nikola Klementová

Proč se zamiokulkas nerozrůstá a nevytváří výhony? Jednoduché řešení ho podpoří v růstu

Plech na pečení
17. 11. 2023 Nikola Klementová

Příprava plechů na vánoční pečení: Jak je vyčistit, aby bylo pečení zdařilé

Dracéna
7. 11. 2023 Nikola Klementová

Jakou péči dopřát dracéně přes zimní období: Některé pěstitelské chyby ji ničí a rostlina neroste

Člunatec
23. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak pěstovat Cymbidium neboli člunatce, aby kvetl celou zimu. Stačí mu zajistit správné podmínky

Vlasatou krásku, která zdobí nejeden interiér, a to již desítky…
26. 1. 2023 Nikola Klementová

Poskytněte schnoucí dracéně pořádnou vzpruhu: Pomůže produkt, který má každý doma

I když toaletu pravidelně čistíte, již není tak zářivě bílá? K…
20. 8. 2023 Nikola Klementová

Jak vyčistit toaletu, aby byla zářivě bílá a bez usazenin: Obyčejná sůl vyřeší nečistoty za vás

zavřít reklamu
×
Reklama