Mnoho lidí umísťuje orchidej na špatné místo a šidí se o květy: Kam ji umístit, aby kvetla

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 01.12.2023 07:30
Orchidej

Orchideje jsou krásné, vznešené a připomínají tropické rostliny, které nás těší svým zvláštním vzhledem. Pokud vám ale nekvete, možná chybujete v jejím umístění.

Orchidej potřebuje ke svému bujnému kvetení nejen živiny a správnou zálivku, ale také umístění. Pak vám tato kráska bujně pokvete, a to dokonce i v zimě. Je třeba dodat, že pokud ji s přicházející zimou přestanete hnojit, rostlina ulehne do zimního spánku. To však ale dělat nemusíte a můžete v hnojení pokračovat. Jeho intenzita by však měla být nižší. A kam tedy orchidej umístit?

Kam orchidej umístit a na co dát pozor

Co se týká umístění, je tato rostlina poměrně náročná. Proto mnohým z nás ani nekvete či jí žloutnou listy. A na co si dát při jejím pěstování pozor? Především pak na suchý vzduch. Jelikož pochází z tropů, má ráda nejen teplo, ale také vlhko, které ke svému růstu a kvetení vyžaduje. Dařit se jí bude nejlépe při teplotách od 18 do 26 °C. Také ji můžete klidně každý druhý den rosit. Ale dbejte na to, aby voda nestála na listech. Také ji nešplíchejte na květy. Pozor si dávejte i na průvan a na teplo od topení. Přímé sluneční paprsky taktéž nesnese.  

Orchidej

Kam orchidej umístit

Orchideje sice nesnesou přímé sluneční paprsky, ale dostatek světla vyžadují. Bez něj totiž nepokvetou. Nejlépe uděláte, pokud orchidej umístíte na parapet orientovaný na západ či východ. Avšak v zimním období ji můžete nechat stát na jižním parapetu. S přicházejícím jarem na rostlinu myslete a umístěte ji opět na východní nebo západní parapet. A jaká místnost bude nejlepší? Kuchyň to nebude, neboť v této místnosti častěji větráme. Pokud přemýšlíte, že orchidej umístíte do ložnice, tento krok činit nedoporučujeme. Orchideje odvádí pryč energii, ale také její silné silice mohou vést k bolestem hlavy. 

Obývací pokoj orientovaný na východ či západ se jeví jako nejlepší místo. Nezapomínejte rostlinu rosit nebo pod ni umístit podmisku s vodou a s kamínky. Co se týká koupelny, pokud ji můžete zajistit dostatek světla u okna, postavte ji klidně do této místnosti. Navíc díky vlhku se jí bude dobře kvést. 

Pro bujné kvetení je také důležitá zálivka. Informace o zálivce jsme pro vás připravili již v minulém článku.   

Mohlo by Vás zajímat

Perovskie
publikováno 24. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Suchomilná trvalka podobná levanduli. Svým vzrůstem a nenáročností překvapí – jak o ni pečovat?

Záhon
publikováno 28. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Tradiční a účinné hnojivo pro sazenice, ovocné keře a další. Připravte ho již nyní a užijte si bohatou úrodu

Mrkvový koláč
publikováno 28. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Levný mrkvový moučník, který je jednoduchý, vynikající a rychle připravený

zavřít reklamu
×
Reklama