Jak odstranit šedý povlak na dveřích sprchového koutu? Pomůže správný postup i suroviny

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 09.01.2024 07:10
Dveře sprchového koutu

Nevzhledný šedý povlak trápí snad každého, kdo má doma sprchový kout. Jak dveře sprchy vyčistit, aby byly opět zářivě čisté a jako nové?

Pohled na znečištěné dveře sprchového koutu vás dokáže opravdu naštvat? Jenže už jste jej zkoušeli čistit, ale bez kýženého výsledku? Chemické čističe někdy zabírají méně než ty, které ukrývá naše domácnost. Jsou tedy nejen účinné, ale také šetrné k životnímu prostředí a k našemu zdraví. Jak tedy ze sprchového koutu odstranit vodní kámen, zbytky mýdel a jiné nečistoty? Jde to velmi jednoduše. 

Prevence je základem všeho

Pro zářivě a hygienicky čistý sprchový kout je důležité, abyste mu poskytovali péči průběžně. Bohužel se často stává, že mimo nevzhledného šedého povlaku na dveřích, se kolem nich, ale také kolem vaničky, objevuje plíseň. Ta se zde vyskytuje proto, protože nedostatečně větráme. Nejlepší bude, pokud po každém vysprchování utřete vaničku, ale i dveře do sucha. Na dveře je také možné aplikovat nátěr, po kterém budou kapky stékat a nebude se na nich usazovat vodní kámen. Pro více informací nahlédněte do minulého článku. V případě, že tento krok dělat nechcete, po každém vysprchování větrejte nebo zapněte ventilaci. 

Sprchový kout

Jak vyčistit dveře sprchového koutu

Skvrny na dveřích způsobuje vodní kámen, ale také zbytky mýdla. A právě na takové skvrny je ideální ocet a kyselina citronová. Ocet působí dezinfekčně a ve spojení s kyselinou připravíte dokonalý přípravek na odstranění vodního kamene. Místo kyseliny lze také využít jedlou sodu, ale jelikož budeme tekutinu nalévat do lahve s rozprašovačem, bude tato metoda jednodušší. 

Do lahve smíchejte jeden díl vody, jeden díl octa a dvě lžíce kyseliny citronové. Protřepejte, kyselinu nechte rozpustit a aplikujte na sprchový kout. Nechte deset minut působit, opět tekutinu aplikujte a setřete jemným a navlhčeným hadříkem. Utřete do sucha a máte hotovo. Jak odstranit plíseň z vaničky, se můžete dočíst zde.   

Mohlo by Vás zajímat

Kartágo
publikováno 20. 2. 2024 autor Petr Dostál

Cestujete do Tuniska? Nevynechejte návštěvu Kartága

Caminito del Rey
publikováno 21. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Caminito del Rey, nejnebezpečnější cesty světa

Knoflíková kapradina
publikováno 19. 2. 2024 autor Petr Dostál

Knoflíková kapradina: Jak ji pěstovat, aby zdobila domácnost?

zavřít reklamu
×
Reklama