Jednoduché triky, které během chvilky vyčistí i tu nejvíce připálenou žehličku. Jak na to?

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 04.02.2024 08:20
Žehlička

Určitě se vám několikrát stalo, že jste přejeli žehličkou obrázkový potisk na tričku a nepříjemná připálenina byla na světě. Jak ji jednoduše a rychle odstranit vám poradíme v našem článku.

Pokud zrovna nemáte po ruce přípravek na čištění žehliček, nevadí. Použijte poklady z vaší spíže a z koupelny. Nezapomeňte nechat vaši žehličku před čištěním dokonale vychladnout, abyste se zbytečně nespálili. A teď už se můžete vrhnout na samotné čištění žehličky. Jak na to?

Sáhněte po osvědčeném octu

Na staré připáleniny na žehličce vám dokonale pomůže ocet. V tomto případě žehličku lehce zahřejte a připálené místo přejíždějte hadříkem, který jste namočili do čistého octa. Vezměte si raději větší kus látky, nebude tak hrozit, že byste se při čištění žehličky popálili. Můžete také namočit do octa větší kus látky, položit ji na žehlicí prkno a přejíždět znečištěnou částí žehličky.

Vyzkoušejte zubní pastu

Připálenou žehličku vyčistíte zubní pastou, která vám leží v koupelně na umývadle. Jak na to? Žehličku nechte vychladnout a zubní pastu si připravte na větší a hrubší hadřík. Na znečištěné místo ji nanášejte pomocí krouživého pohybu a pomalu a jemně žehličku vyčistěte. Nakonec ji otřete vlhkým hadříkem od pasty a vaše žehlička bude opět jako nová.

Zubní pasta

Nepostradatelná jedlá soda

Ani v případě připálené žehličky vás nezklame všestranná jedlá soda. Jak postupovat? Jedlou sodu smíchejte s vodou nebo s octem a vytvořte z ní jemnou hmotu kašovité konzistence. Nanášejte ji hadříkem na vychladlý povrch žehličky a pomalými krouživými pohyby odstraňte veškeré nečistoty.

Použijte sůl

Solí můžete povrch žehličky docela dost poškrábat, proto ji zvolte jako poslední možnost čištění vaší připálené žehličky. Sáhněte pouze po jemné soli a nasypejte ji na větší kus hadříku nebo na starý ručník. Látku se solí pomalu přejíždějte rozpálenou žehličkou a jemně z ní odstraňte veškeré nečistoty a připáleniny. Dejte si pozor, aby se vám sůl nedostala do vnitřní části žehličky napařovacími otvory. Velmi složitě byste ji odstraňovali a mohla by mít vliv na funkčnost vaší žehličky.

Mohlo by Vás zajímat

Levandule
publikováno 23. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jakou levanduli vybrat pro vaši zahradu, aby se jí dařilo a potěšila vás tvarem i květy

Rybíz
publikováno 26. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak prořezat rybíz: Díky správnému postupu zajistíte bohatou úrodu a zdraví keřů

BMW X5
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Nové automobily jsou čím dál méně vhodné pro evropské silnice

zavřít reklamu
×
Reklama