Co způsobuje zatuchnutí prádla ve skříni a jak se tohoto nelibého problému zbavit

autor Petra Seibertová publikováno 06.02.2024 07:15
Šatní skříň

V našich skříních je oblečení, které nosíme často a je tam také oblečení, které vytáhneme jen při některých příležitostech. Oblečení, které nosíme jen občas, nepereme tak často a může se stát, že nám skříň zatuchne.

Zabránit zatuchnutému zápachu ve skříni je poměrně jednoduché. Snažte se, abyste svou skříň dobře větrali a zajistili tak dostatečnou cirkulaci vzduchu. Také je velice důležité, abyste do své skříně ukládali jen opravdu dobře proschlé prádlo.

Zabraňte zatuchnutí prádla

Nenechávejte své prádlo po vyprání v pračce dlouho. Může se stát, že chytne nepříjemný odér. Pračku před praním nepřeplňujte a občas prádlo perte na vyšší teplotu, než 30 °C. Pokud pračku přeplníte, prádlo se v ní nemůže volně pohybovat a prášek a voda se nedostanou úplně všude. V některých místech se tak může prací přípravek shluknout a vytvořit skvrny, které začnou zapáchat.

Jak odstranit nelibý zápach ze skříně?

Vložte do své skříně prázdnou ruličku od toaletního papíru a uvidíte, jak se vaše skříň osvěží. Rulička bez problému pohltí nepříjemné pachy a vlhkost. Pokud ji dáte mezi jednotlivé kousky prádla, zlepší se také cirkulace vzduchu ve skříni. Na ruličku můžete případně nakapat svůj oblíbený esenciální olej nebo parfém.

Rulička od toaletního papíru

Použijte vonné sáčky s bylinkami

Jak odstranit zápach ze skříně? Jednoduše. Do malých plátěných sáčků si dejte vonné sušené bylinky. Váček s bylinkami pověste do skříně nebo jej vložte mezi prádlo. Když se vám bude zdát, že je vůně méně intenzivní, jednoduše promněte sáček mezi prsty a vůně bylinek se začne zase uvolňovat.

Osvědčená jedlá soda

Jedlá soda zápach ze skříně pohltí a zneutralizuje. Stačí, když do své skříně umístíte misku s jedlou sodou a budete mít vystaráno. Jedou sodu v misce pravidelně vyměňujte a skříň nezapomeňte pravidelně vyvětrat.

Ocet a stelivo

Zapáchající skříň můžete osvěžit pomocí misky s octem, kterou umístíte do spodní části. Dejte ji na místo, kde ji nemůžete vylít. Svou skříň můžete vyklidit a vytřít ji octem s vodou, v poměru 1:1. Skvěle vám poslouží i stelivo pro kočky, které umístíte v misce do skříně. Dobrou službu vám udělá i pohlcovač vlhkosti, který umístíte do spodní části skříně.

Mohlo by Vás zajímat

Pokojová rostlina
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co znamenají hnědé skvrnky na listech pokojových rostlin? Čas, kdy rostlina vyžaduje péči

Algarve
publikováno 16. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Kam v zimě za sluníčkem a teplem? Algarve jasná volba

Karamelový dezert
publikováno 17. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Vynikající nepečený dezert k víkendovému kafíčku, který máte za 30 minut připravený

zavřít reklamu
×
Reklama