Přírodní penicilin zatočí s plísněmi na nohou, chřipkou a dalšími. Česnek ale nechte ve spíži

autor Petra Seibertová publikováno 07.02.2024 07:15
Sirup

Možná vás překvapí, že skvělým přírodním antibiotikem je (ne)obyčejné oregano. Můžete ho využít na léčbu mnoha neduhů a budete překvapeni, jak účinně zabere.

Máte-li doma oregano a nepoužíváte ho, ani netušíte, jaký zázrak skrývá vaše spíž. Samozřejmě musíme myslet na prevenci a dopřávat si dostatek vitamínů, ale když už se o nás pokusí nějaké nachlazení nebo chřipka, oregano je to pravé, co vám pomůže od vašich problémů. Neváhejte a vyzkoušejte jeho účinky.

Co se dá připravit z oregana

Pokud vás trápí onemocnění horních dýchacích cest, jste nachlazení, máte chřipku, bolesti v krku a zvýšenou teplotu, zcela jistě vám uleví čaj z oregana. Dokonce je velmi prospěšný i v případě, že trpíte astmatem nebo bronchitidou. Při chronických problémech je důležité, abyste čaj popíjeli pravidelně.

Oregano

Odvar z oregana můžete také pravidelně inhalovat, což vám také zajistí úspěšnou léčbu. Jak připravíte čaj z oregana? Zalijte jednu až dvě lžičky drceného oregana 250 ml vroucí vody a nechte ho asi deset až patnáct minut louhovat. Čaj pomalu vypijte.

Co léčí oregano

Oregano neboli dobromysl, je bylina plná vitamínů, silic, účinných minerálů a tříslovin. Oregano má také velké množství antioxidantů, které nás chrání před záněty a nejrůznějšími nebezpečnými nemocemi. Má silné antibakteriální účinky a detoxikuje naše tělo. V neposlední řadě jde o silné přírodní antibiotikum, podobně jako česnek. Účinné silice zlikvidují nežádoucí bakterie v těle a působí také na plísně, kvasinky a zničí i stafylokoka či listeriózu.

Přírodní penicilin zatočí s plísněmi na nohou, chřipkou a dalšími. Česnek ale nechte ve spíži

Oregano působí velmi účinně na stres a nespavost. Dokonale zlepšuje náladu a podporuje dobré naladění naší psychiky. Dopřejte si pravidelný přísun čaje z oregana a věřte, že vás nic nerozhodí. Navíc vám čaj z oregana pomůže k lepšímu a delšímu spánku. Zkuste to a zjistíte, že jste se dlouho tak dobře nevyspali.

Jak oregano využít na plíseň nohou

Na nepříjemnou plíseň nohou vám velmi účinně zabere olej z oregana. Tento olej obsahuje celou řadu látek, které bojují proti infekcím a plísním. Oreganový olej je dezinfekce na přírodní bázi, která vám neuškodí a podpoří vaše zdraví. Účinně zapůsobí jak na plíseň nohou, tak na plíseň nehtů. Jak na to? Vmíchejte pár kapek oleje z oregana do malé misky olivového nebo kvalitního slunečnicového oleje a pravidelně potírejte postižená místa na nohou.

Mohlo by Vás zajímat

Mug cakes
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

3x hrnková buchta z mikrovlnné trouby: Rychlá snídaně i dezert ke kafíčku

Růže
publikováno 17. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Dostali jste na Valentýna řezanou růži? Díky tomuto triku ji namnožte a vypěstujte novou

Carlos Tavare
publikováno 15. 2. 2024 autor Jan Nováček

Stellantis a Renault se snaží snížit náklady, aby byly elektromobily dostupné stejně jako spalovací vozy

zavřít reklamu
×
Reklama