Sazenice rajčat vysaďte do pytle: Získáte tak bohatou úrodu téměř bez práce

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 04.05.2023 10:39
sazenice rajčat

Bohužel ne všichni máme tu možnost pěstovat zeleninu na zahradě. To ale neznamená, že ji nemůžete pěstovat vůbec. Například rajčata můžete pěstovat v pytlích. A co se týká úrody, při správné péči se můžete těšit z velkého množství plodů.

Věděli jste, že v pytlích na balkoně můžete pěstovat nejen papriky, brambory, ale také zmíněná rajčata? Orientovat se nemusíte pouze na balkon či terasu, rajčata v pytlích lze pěstovat i na zahradě, a to v případě, že například nemáte místo na záhoně. Ať je to jakkoli, tato metoda pěstování je jednoduchá, nenáročná a výnosná. Jak přesně postupovat?

Pěstování rajčat v pytlích

Pěstování v pytlích není náročné, a vlastně ani nákladné. Pytel lze umístit na terasu, balkon, na zahradu či na betonový dvorek. Nejvhodnější k tomuto pěstování budou plastové a silné pytle o objemu alespoň 75 litrů. Ovšem i třicet litrů může být, tam ale doporučujeme umístit pouze jednu sazenici rajčete. Do 75 litrového pytle můžete vysadit tři sazenice. Čím pevnější pytel zvolíte, tím lépe uděláte. Je třeba však počítat s tím, že plastové pytle budete muset každý rok měnit, kdežto pytle z netkané textilie můžete používat opakovaně. Další možnost výsadby vám také mohou nabídnout pytle od substrátu. Záleží tedy pouze na vás, jakému z nich dáte přednost.   

rajčata

Jak na výsadbu sazenic rajčat

Výsadba sazenic je stejná jako na záhon. I zde však platí pravidlo, že sazenice můžete vysazovat až pominou možné přízemní mrazíky. Sazenice se tedy vysazují až po 14. květnu. Pro pěstování si pořiďte obyčejný zahradnický substrát, který ale doporučujeme doplnit o kompost. Nejlépe však uděláte, pokud koupíte substrát určený pro plodovou zeleninu nebo přímo určený pro rajčata. 

Jakmile budete rajčata vysazovat, nejdříve ustřihněte roh pytle, aby mohla přebytečná voda odtékat. Do spodní části také můžete vytvořit několik malých otvorů. Dále také budete potřebovat tyčku pro oporu, aby se rajče nezlomilo. Pravidelně však také rajčata přihnojujte. V nedávném článku jsme pro vás připravili dvě možnosti hnojení rajčat. Rostliny v pytlích spotřebují živiny rychleji, proto opravdu dbejte na správné hnojení. Určitě je také dobré vybírat vhodné odrůdy k pěstování v pytlích. Například Picolino či Dolce Vita budou plodit bohatě. A pokud vás zajímá, jak si na balkoně vypěstovat vlastní brambory, inspirovat se můžete v nedávném článku

Mohlo by Vás zajímat

¨Rajčata
publikováno 26. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Které odrůdy rajčat jsou odolné plísni? Vysévejte druhy, které patří mezi nejoblíbenější

Punkevní jeskyně
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Tip na výlet do nitra skal: Které jeskyně mají otevřeno i v zimě?

Demence
publikováno 22. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak se vyhnout demenci a co dělat pro mozek, aby zdravě fungoval do vysokého věku

zavřít reklamu
×
Reklama