Výživná procedura pro papriky: Sazenice budou silné a odolné

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 26.05.2023 05:00
papriky

Papriky patří mezi velmi oblíbenou zeleninu, a to nejen díky chuti a nutričním hodnotám, ale také díky bohatému využití. Abychom si jejich úrodu maximálně užili, poskytněte paprikám výživnou proceduru.

Pokud mají sazenice dostatek živin, jsou zajištěny správné podmínky pro pěstování, rostliny nás odmění spoustou vynikajících plodů. Což nás velice potěší, a to především v dnešní době, kdy jsou ceny potravin tolik vysoké. Navíc to, co si vypěstujeme na zahradě, je bez zbytečných pesticidů, které nejsou pro naše těla přínosem. Jak tedy sazenice paprik vyživit bez zbytečné chemie? Zkuste postup našich babiček. 

Výživná procedura pro papriky

Pěstovat papriky není složité, určitě ale potřebují dostatek živin. Pokud přemýšlíte, čím úrodu paprik zvýšit, vyzkoušejte mléko. Možná vás tato metoda udivuje, ale mléko obsahuje zinek, hořčík, draslík, fosfor a mnoho dalších prospěšných látek, ze kterých mohou papriky profitovat. Smíchejte jeden litr mléka se dvěma litry vody a aplikujte jako zálivku k sazenicím.  

mléko jako hnojivo

Ostatně vyzkoušet můžete také kefír, který má dlouholeté využití. Použití je stejně jednoduché, jako u mléka. A co se týká výsledků, jsou přímo obrovské. Jednu krabičku kefíru stačí smíchat s jedním litrem odstáté vody a nalít k sazenicím paprik. Tyto mléčné procedury nikdy příliš neřeďte. Tak uváděla moje babička, která vždy měla úrodu rajčat a paprik ohromující. Pokud chcete bojovat se škůdci nebo kefír využít jako prevenci proti škůdcům, nalijte jednu krabičku kefíru do kýblu a přidejte dalších patnáct krabiček odstáté vody, ale ne studené. Zamíchejte, nalijte do lahve s rozprašovačem a aplikujte na listy.

hnojení paprik

Kvasnice umí s paprikami divy

A zase ty kvasnice. Není se čemu divit, protože jsou opravdu výživné a prospěšné látky nedodají pouze okurkám a rajčatům, ale také paprikám. Navíc po nich bude úroda paprik opravdu bohatá. Využít můžete jak sušené, tak i čerstvé droždí. Stačí čtyři kostky rozdrolit do litru vody, nechat dva dny kvasit a poté smíchat s pěti litry vody a aplikovat k sazenicím. Více o hnojivu z droždí se můžete dočíst v minulém článku.    

Mohlo by Vás zajímat

Kuchyň
publikováno 22. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak odstranit mastnotu a mastný prach v kuchyni? S ověřenými triky to bude jednoduché a rychlé

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

Punkevní jeskyně
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Tip na výlet do nitra skal: Které jeskyně mají otevřeno i v zimě?

zavřít reklamu
×
Reklama