Jak vyčistit grilovací rošt: Efektivně, levně a téměř bez námahy

autor Nikola Klementová publikováno 01.06.2023 11:03
grilovací rošt

Sezona grilování již pomalu začíná, a tak je vhodné, abyste vyčistili grilovací rošt. Pokud jste tento krok neprovedli před zazimováním grilu, máme pro vás jednoduchý způsob, jak ho nyní vyčistit.

Je jasné, že grilovací rošt nějakou péči potřebuje. Především pak čištění, které nepatří zrovna k oblíbeným činnostem. Napečený tuk nikdo nečistí rád. Nemusíte se však děsit, čištění roštu je jednodušší, než se může zdát. A my bychom vám rádi poradili, jak na to, abyste u čištění nestrávili zbytečně dlouhý čas. A navíc, aby rošt zářil čistotou. 

Jak vyčistit rošt grilu

Jednou z možností, jak vyčistit grilovací rošt, je jeho rozehřátí. Rozpalte gril, umístěte na něj rošt, nechte jej alespoň 15 minut nahřívat a pomocí drátěného kartáče jej vyčistěte. Jakmile rošt mírně zchladne, vezměte vlhký hadřík a utřete ho. Pokud jsou však připáleniny silné, tato metoda nemusí být dostatečná, proto budete muset přitvrdit. 

Jak vyčistit grilovací rošt

Dále můžete rošt namočit do vody, ve které jste rozmíchali jedlou sodu. Někteří z nás si zřejmě řeknou „A zase ta soda”, ale věřte, že se jedná o šikovného pomocníka, který má v domácnosti velmi široké využití. Stačí tedy do jednoho litru vody přidat přibližně 50 gramů jedlé sody. Tekutinu promíchejte a namočte do ní rošt, a to na celou noc. Druhý den vezměte drátěný kartáč a rošt očistěte. Poté jej opláchněte vodou. 

tablety do myčky

Další možnosti čištění roštu

Pomoci vám také může alobal, tableta do myčky, voda a lavor či vana. Do alobalu omotejte rošt a umístěte jej do horké vody, ve které jste rozpustili tabletu do myčky. Nyní za vás bude pracovat chemická reakce. Rošt nechte v roztoku přibližně dvě hodiny, poté jej rozbalte a opláchněte vodou. Jedná se o zvláštní postup, který je ale funkční. Poslední možností, která již není tak levná, je použití speciálního prostředku na čištění grilu. Takový přípravek se většinou nanáší na rozehřátý rošt, nechá se působit, a následně se jen opláchne vodou.   

Mohlo by Vás zajímat

Zamiokulkas
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak množit zamiokulkas, abychom měli více rostlin, které přitahují peníze a ženské štěstí

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

Pokojová rostlina
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Co znamenají hnědé skvrnky na listech pokojových rostlin? Čas, kdy rostlina vyžaduje péči

zavřít reklamu
×
Reklama