Jak jednoduše vyčistit zásobník pračky: S tímto jednoduchým trikem snadno

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 05.06.2023 10:43
zásobník na prací prostředek

Zásobník na prací prášek je po pár vyprání zanesený. O to více, pokud jej pravidelně nečistíte a máte tvrdou vodu. Jak zásobník jednoduše vyčistit?

Čistý zásobník na prací prášek je důležité udržovat čistý, stejně jako celou pračku. V zásobníku se hromadí zbytky pracího prostředku, vodní kámen a pokud jej nečistíme, časem se objeví slizovitý povlak a plísně. Takové nečistoty v pračce jistě nemají co dělat. Aby bylo oblečení a jiné textilie dokonale vyprané, bude potřeba mít čistou pračku, ale také zásobník. Jak tohoto malého pomocníka vyčistit, a to bez námahy? 

Prevence a frekvence čištění zásobníku

Vůbec nejlepší je, pokud po každém praní zásobník vyjmete a osprchujete. Následně ho necháte oschnout a vrátíte do pračky. Jedná se o jednoduché preventivní kroky, které zabrání tomu, aby se vám v zásobníku usadily nečistoty či plíseň. Bohužel voda veškerý prací prostředek do bubnu pračky neodplaví. Je tedy vhodné, aby se zásobník alespoň jednou za měsíc vyčistil. Pokud tento krok neděláte a máte v zásobníku silné usazeniny, rádi vám prozradíme, jak jej vyčistit. 

zásobník na prací prostředek

Čím a jak je vhodné zásobník čistit

Velkým pomocníkem může být nejen jedlá soda, ale tak kyselina citronová. Ta je přímo dokonalá k čištění vodního kamene a ostatních nečistot. Mimochodem, lze s ní také velmi efektivně vyčistit i kávovar. Na vyčištění zásobníku vám bude stačit, když si připravíte 3 polévkové lžíce kyseliny citronové a jeden litr horké vody. Stejně dobře také pomůže běžný ocet smíchaný s horkou vodou. 

jedlá soda

Po vyjmutí zásobníku připravte tři lžíce kyseliny citronové, kterou rozmícháte v jednom litru horké vody a zásobník do tekutiny ponoříte. Takto jej nechte odmáčet přibližně jednu hodinu. To stejné můžete udělat i s octem. Stačí dvě stě mililitrů smíchat s jedním litrem horké vody a zásobník do tekutiny ponořit. Po uplynulé době vezměte kartáček či hadřík a dávkovač dočistěte. Poté osprchujte a máte hotovo. Nezapomínejte také na pračku, která by se měla pravidelně čistit. K tomu vám pomůže ocet nebo speciální čističe praček, které seženete v každé drogerii.      

Mohlo by Vás zajímat

Trávník
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Sekání trávy: Kdy a jak začít, abychom se dočkali výstavního trávníku?

Duben
publikováno 12. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Orgánem měsíce dubna jsou játra: Jak je pročistit pomocí bylinky, která roste na zahradě?

Kůra
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Mulčovací kůra: Kdy ji používat a kdy raději ne? A jaké jsou její výhody a nevýhody?

zavřít reklamu
×
Reklama