Tablety do myčky pomohou při čištění sprchy: Správné použití zajistí kýžený efekt

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 03.07.2023 11:39
vana

Tablety do myčky lze využít nejen při mytí nádobí, ale také při mytí vany či sprchového koutu. Je však potřeba, abyste je správně použili.

Hledáte prostředek, který nebude škodlivý pro vaše zdraví? Navíc by měl mít dokonalé čisticí vlastnosti? Pokud takový hledáte, máme pro vás řešení. Tím řešením jsou tablety do myčky. V případě, že je správně použijete, dokonale vyčistí sprchový kout nebo vanu z jakéhokoli materiálu. Jdeme na to. 

Jak správně čistit tabletou do myčky

Tam, kde najdeme myčku, najdeme také tablety do myčky. Mimo toho, že skvěle umyjí nádobí, vyčistí také vanu či umyvadlo. V případě, že se ve vaší sprše nachází nečistoty, usazeniny či vodní kámen, začněte tím, že navlhčíte vanu i tabletu. Mimochodem, stejně účinné jsou také tablety na čištění zubní protézy. Zpět ale k tabletám do myčky. 

tablety do myčky

Po navlhčení drhněte tabletou nejdříve velmi znečištěná místa, následně méně znečištěná. Tak zajistíte, aby se odolné nečistoty rozpustily. Navlhčenou tabletu lze také položit na hrubou stranu houbičky a vydrhnout tak znečištěná místa. Poté už stačí vanu opláchnout teplou vodou. V dalším případě, kdy je vana opravdu silně znečištěná, rozpusťte tabletu v malém množství vody, naneste na houbičku a vanu umyjte. Nechte působit a spláchněte vodou. 

Další povrchy, které tabletou vyčistíte

Díky odmašťujícím a čistícím schopnostem můžete tabletu také použít při čištění trouby či sporáku. Lze je také využít při čištění připáleného hrnce, ale i mikrovlnné trouby. V případě čištění hrnců, do nich nalijte teplou vodu a rozpusťte v nich tabletu. Poté nechte tabletu jednu hodinu pracovat. Po uplynulé době opláchněte hrnce houbičkou. 

houbička na nádobí

Při čištění trouby a sporáku tabletu rozpusťte v malém množství vody a naneste na znečištěná místa. Nechte dvacet minut působit a opláchněte. Stejně lze použít tabletu na mytí plechu. Smíchejte ji s trochou vody, naneste na plech a nechte působit. Poté houbičkou opláchněte. Tabletami můžete také vyčistit mastné obědové krabičky. Stačí rozdrtit kus tablety na houbičku, kterou následně umyjete krabičky.       

Mohlo by Vás zajímat

Kutná hora
publikováno 22. 2. 2024 autor Petr Dostál

Klenoty Středočeského kraje: města, která stojí za návštěvu

Kaki
publikováno 27. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Vypěstujte si kaki, které zpomaluje stárnutí a pomáhá při diabetu: Pěstování není složité

Maliny
publikováno 27. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak prořezat maliny, abychom se dočkali bohaté úrody? Pozor na druh a správný řez

zavřít reklamu
×
Reklama