Jak vyčistit žluté skvrny na polštářích? Jednoduše a rychle

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 10.02.2023 10:04
Jak vyčistit žluté skvrny na polštářích? Jednoduše a rychle

Nevzhledné žluté skvrny na polštářích nikdo z nás nechce, jenže jak se jich zbavit? Pokud jste již zkoušeli polštáře prát, ale skvrny na nich zůstaly, máme pro vás tip, který si s těmito odolnými fleky poradí.

I když pravidelně měníte ložní prádlo, možná jste si všimli, že se na polštářích objevily žluté skvrny. To se stává, i když se snažíte povlečení udržovat v čistotě. Je pravdou, že byste polštáře čas od času měli vyčistit, aby byly opravdu čisté. Pokud vás žluté fleky znepokojily či znechutily, poradíme vám, jak se jich zbavit a navrátit jim jejich bělost, protože zažloutlé skvrny jsou opravdu na pohled nevzhledné.

Proč se žluté fleky na polštářích objevují? 

Vrtá vám hlavou, proč se fleky na polštářích objevují? A to i tehdy, když pravidelně měníte ložní prádlo a každý den větráte? Vysvětlení je jednoduché – může za to pot. I když máte pocit, že se v noci vůbec nepotíte, mýlíte se. Dospělý za noc vypotí až jeden litr potu, což opravdu není málo. Polštář veškerou tekutinu absorbuje a vzniknou na něm nevzhledné žluté skvrny, které je mnohdy těžké vyčistit. 

Zbavte se žlutých skvrn na polštářích

Skvrny na polštářích jsou opravdu nevzhledné, a pokud u vás čas od času někdo přenocuje, může vám být opravdu trapné na takový polštář uložit návštěvu. Navíc je pot, ale také naše odumřelá kůže živnou půdou pro roztoče. Připravili jsme pro vás velmi jednoduchý způsob, jak se zbavit skvrn efektivním, a především funkčním způsobem. Ještě než přejdeme k tomu nejdůležitějšímu, dovolujeme si zmínit, že nejlepší řešení bude vždy prevence. Z toho důvodu byste jednou za tři nebo čtyři měsíce měli polštáře prát. 

Jak vyčistit žluté skvrny na polštářích? Jednoduše a rychle

Na odstranění fleků si připravte tyto suroviny:

  • 1 tabletu do myčky

  • 1 hrnek prášku na praní bílého prádla

  • horkou vodu

  • půl hrnku bělidla na oblečení

Většinu polštářů lze prát v pračce, dokonce je lze sušit i v sušičce. Ale i tak se přesvědčte, zda tomu tak opravdu je. Ze všeho nejdříve si vezměte velký lavor, do kterého polštář umístíte. Pokud nic takového nemáte, napusťte vanu horkou vodou a přidejte všechny výše uvedené suroviny. Nechejte je rozpustit a namočte do tekutiny polštář. 

Doporučujeme počkat dvě hodiny a poté pomocí jemného kartáčku fleky vyčistit. Následně párkrát polštář vymáchejte ve vodě a dejte prát do pračky. Zapněte program alespoň na 60 °C pokud je to možně a výrobce tuto teplotu doporučuje. Do zásobníku pračky dejte dvě lžičky bělidla a prací prášek na bílé prádlo. Po vyprání nechte polštář uschnout běžným způsobem. 

Tip: Vyzkoušejte také účinné a efektivní bělení kuchyňských utěrek. 

Mohlo by Vás zajímat

Caminito del Rey
publikováno 21. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Caminito del Rey, nejnebezpečnější cesty světa

Orchidej
publikováno 23. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak omladit orchidej: S tímto jednoduchým postupem vám pokvete i stará rostlina

Kutná hora
publikováno 22. 2. 2024 autor Petr Dostál

Klenoty Středočeského kraje: města, která stojí za návštěvu

zavřít reklamu
×
Reklama