Jak vyhnat myši z domu: Díky těmto krokům se k vaší domácnosti a zahradě ani nepřiblíží

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 31.07.2023 04:00
myši

Myši nepatří mezi hosty, které bychom vítali s otevřenou náručí. Proto, pokud se nám dostanou do domu, zahrady či na chalupu, snažíme se je co nejrychleji vyhnat. Jak na to?

Myši v domech vidíme opravdu neradi. A nejen tam, ale také ve sklepě, na zahradě či na chalupě. Ovšem věděli jste, že se tito nezvaní hosté dokáží protáhnout dírkou o velikosti dvoukoruny? Možná se vám to zdá šílené, možná také ne, ale jedno je jasné, a to je, že je z domácnosti musíme co nejrychleji vypudit. Myši jsou nemilosrdné a mohou rozkousat nejen zásoby ve sklepě, ale také klidně zateplení domu.

Boj s myšmi může být opravdu složitý

Myši domácí se většinou objeví tam, kde mají dostatek potravy, ale také úkryt před predátory. Takže půdy, domy, chalupy, ale i zahrady jsou pro ně skvělým místem, kde najdou vše, co k životu potřebují. Bohužel ani bytům v sedmém patře se nevyhýbají. Jsou dokonalými lezci a díky drápkům vylezou po fasádě domu jakoby nic. Dokonce si ani nevybírají roční období.

myš

Je však také nutno dodat, abyste se je snažili vypudit co nejdříve. Jakmile uslyšíte škrabání za zdí, všimnete si myšího trusu, okamžitě jednejte. Neboť myši nejsou jen zdatnými lezci a odolnými živočichy, kteří se snadno přizpůsobují, ale také mají skvělou rozmnožovací schopnost. Jedna samice dokáže za jeden rok porodit až sto mláďat. Bohužel, jak je známo, myši jsou velice odolní tvorové, se kterými je těžké bojovat. Stálé však ale zůstává několik ověřených způsobů, které stojí za to vyzkoušet.

Jak vyhnat myši z domácnosti

Pokud máte doma kočku, svým způsobem máte vyhráno. V případě, že ji doma nemáte a můžete si ji pořídit, určitě neváhejte. V dalším případě, pokud vám nevadí používání pastiček, pořiďte si je. Jsou levné a velmi účinné. Při jejich manipulaci buďte opatrní. Co se týká návnady, doporučujeme ji koupit. Osvědčila se návnada ve tvaru malých modrých „kolíčků”, které aplikujete do pastičky. 

myš

Jsou netoxické a voní po vanilce, které myši neodolají. Nezapomeňte pastičku natáhnout až na úplný konec drátku a určitě jich kupte co nejvíce. Pokud je tento způsob pro vás nepřijatelný, lze koupit i živolovnou past, do které doporučujeme taktéž aplikovat speciální návnady. Určitě si také všímejte myšího trusu a snažte se najít i tu nejmenší skulinku, kudy k vám myši přichází a ucpěte ji.

Další možnosti

Skvěle také fungují ultrazvukové odpuzovače. U těch je však nutno dodat, že ty nejlevnější nefungují tak spolehlivě. Co také funguje, tak jsou ovesné vločky smíchané se sádrou. Nezapomeňte k misce přidat druhou misku s vodou. Vyzkoušejte také smíchat vodu s mátovým éterickým olejem. Přidejte trochu tekutého mýdla či glycerinu, zamíchejte a aplikujte na tamponky či na podlahu po místnosti, kde se myši nachází.   

Mohlo by Vás zajímat

výsev celeru
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Čas výsevu celeru je tu: Jak postupovat, abychom sklidili zdravou a chutnou zeleninu

Chodidla
publikováno 18. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak se zbavit oteklých a unavených nohou? Pomohou jednoduché rituály i bylinky

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

zavřít reklamu
×
Reklama