Čisticí schopnosti tablet do myčky sahají mnohem dál: Pomohou s připálenou žehličkou a dalšími

autor Nikola Klementová publikováno 02.08.2023 05:00
tablety do myčky

Pokud máte doma myčku, máte také tablety, které pomohou perfektně umýt nádobí. Věděli jste však, že tablety do myčky mají mnohem širší využití?

Aby myčka řádně umyla nádobí, použijeme tablety. Věděli jste však, že mohou mít mnohem širší využití? A to při čištění různých předmětů a spotřebičů v domácnosti? Nejenže skvěle odmastí nádobí, ale také umí zbavovat vodního kamene, připálenin a jiných nečistot. Kde všude tabletu můžeme využít? 

Tableta vyčistí napálenou žehličku

Pokud máte na žehličce připálené mapky, kvůli kterým ničíte či špiníte oblečení, lze je velmi jednoduše vyčistit. A to bez nákupu drahých a speciálních čističů na žehličky. Bohatě stačí, když použijete tabletu do myčky. A jak? Zapněte žehličku do zásuvky a jakmile se začne mírně zahřívat, přejíždějte po ní tabletou do myčky. Za pár vteřin se zbavíte nečistot. Pokud máte ucpané trysky, smíchejte čtvrt hrnku bílého octa a jeden hrnek destilované vody a nalijte směs do nádržky na vodu. Žehličku nechte zahřát a poté její trysky pomocí tlačítka pro napařování pročistěte. 

připálená žehlička

Tableta do myčky vyčistí troubu

Pokud troubu nečistíte pravidelně, a to nejlépe po každém použití, časem se v ní objeví připáleniny, které jdou velmi těžko odstranit. V takovém případě přijdou vhod tablety do myčky. V trošce teplé vody rozpusťte dvě tablety a vzniklý roztok naneste na znečištěná místa v troubě. Poté do misky nalijte vroucí vodu a umístěte ji na rošt. Troubu zavřete a vše nechte alespoň dvě hodiny působit. Poté použijte houbičku na dočištění. Jakmile bude trouba vyčištěná, utřete jí hadříkem namočeným ve vodě. 

toaleta

Čištění toalety pomocí tablet do myčky

Máte v toaletě nevzhledné skvrny, které nejdou vyčistit? Jednoduše vhoďte do toaletní mísy tabletu do myčky a nechte ji tam působit přes noc. Ráno vezměte záchodovou štětku a mísu dočistěte. Spláchněte a toaleta bude zářit čistotou. Podobně lze s tabletami vyčistit také vanu či sprchu. Stačí rozpustit tabletu či tablety v trošce vody a nanést na vanu. Poté směs nechte půl hodiny působit a pomocí houbičky opláchněte.    

Čištění pračky

I znečištěná pračka nemusí zůstat bokem. I zde pomohou tablety do myčky. Pokud pračka zapáchá, oblečení není pořádně vyprané, jednoduše dejte do bubnu pračky dvě tablety a zapněte co nejdelší program s teplotou 60 °C. Výsledkem bude čistá a vonící pračka.

Mohlo by Vás zajímat

Pučálka
publikováno 15. 2. 2024 autor Nikola Klementová

2 staročeská postní jídla, která jsou rychlá a chutná. Připomeňte si obědy našich předků

Geely Yuanjing X6
publikováno 15. 2. 2024 autor Petr Dostál

Otřesou čínské automobilky evropským trhem?

kiwi
publikováno 19. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak pěstovat kiwi, abyste sklízeli bohatou úrodu sladkých a zdravých plodů i v našich podmínkách?

zavřít reklamu
×
Reklama