Jak vyčistit mřížku z trouby bez velkého úsilí: S kypřicím práškem budete mít hotovo za 5 minut

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 14.08.2023 05:00
trouba

I když na mřížku v troubě umísťujeme pouze plechy, po čase používání je poměrně dost znečištěná. Jak ji tedy bez námahy vyčistit, aby byla opět jako nová?

Čištění mřížky z trouby je opravdu namáhavý proces. Aby vypadala opět jako nová, museli bychom nad čištěním strávit opravdu dlouhý čas. Věděli jste, že ji můžete vyčistit poměrně rychle, a především bez námahy? Ano, a pomůže vám obyčejný kypřicí prášek, který najdeme snad v každé domácnosti. Pusťme se tedy společně do práce 

Prevencí předejdete silnému znečištění

Vždy je lepší, když těmto nečistotám budete předcházet, a to velice jednoduše. Po každém pečení stačí vzít houbičku na nádobí a mřížku otřít. A pokud to hned nestihnete, tuto činnost neodkládejte příliš dlouho. Čím více nečistot na ní bude, tím hůře vám půjde mřížka vyčistit. A pokud doma zrovna nemáte kypřicí prášek, vystačíte si i s octem. Do velké nádoby, a to do takové, aby se vám do ní vlezla mřížka, nalijte ocet a horkou vodu v poměru 1:10. Mřížku v tekutině nechte alespoň tři hodiny namočenou a poté ji pomocí houbičky či kartáčku umyjte. Následně mřížku opláchněte či osprchujte ve vaně.   

Čištění mřížky pomocí kypřicího prášku

Nyní už ale zpět k čištění mřížky pomocí kypřicího prášku. Tato metoda potřebuje máčení, alespoň třicet minut. Za to samotné dočišťování vám zabere maximálně pět minut. Kypřicí prášek je totiž nejen skvělým pomocníkem při pečení, ale také ho můžete využít v domácnosti, a to právě při čištění různých povrchů.

kypřicí prášek

K čištění mřížky si připravte starou látku, do které mřížku zabalíte, dále dva pytlíky kypřicího prášku a horkou vodu. Mřížku položte do vany na rozprostřenou látku, navlhčete mřížku a z obou stran ji posypte kypřicím práškem. Jakmile budete mít hotovo, přikryjte ji druhou polovinou látky a polijte vroucí vodou. Látka s mřížkou by měla být ponořená ve vodě. Nyní alespoň půl hodiny až jednu hodinu počkejte a poté ji vytáhněte z látky a otřete pomocí houbičky na nádobí.  

Mohlo by Vás zajímat

Bolest
publikováno 12. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas na výsev zeleniny, která zbaví tělo zánětu a podpoří imunitní systém

Otočník stromovitý
publikováno 13. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Jak pěstovat otočník stromovitý pro bohaté květy, které voní po vanilce?

Fürstenberský palác
publikováno 12. 4. 2024 autor Helena Stejskalová

Pražské paláce: Nádhera pro milovníky historie a romantiky

zavřít reklamu
×
Reklama