Vyrobte si nádherné a levné vánoční ozdoby, které vykouzlí příjemnou atmosféru a zvládne je každý

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 28.11.2023 07:00
Vánoce

Nádherná výzdoba domova k Vánocům bezpochyby patří. Někdo dá přednost klasickým ozdobám, někdo přírodninám či těm, které ručně vyrobí. No a někdo zkombinuje všechny. Vyrobte si s námi překrásné ozdoby.

Chladné a krátké dny nabádají ke kreativnímu tvoření vánočních ozdob. Pokud nemáte kreativní myšlení, rádi bychom vás inspirovali k vytvoření jednoduché výzdoby. Zvládnete ji i s dětmi či klidně sami. Ozdoby to jsou jednoduché, ale také levné. Navíc vypadají krásně na okně, dveřích, polici či kdekoli jinde. Pusťme se společně do vyrábění.

Vánoční hvězdy z ruliček od toaletního papíru

Vánoční hvězda je nejdůležitějším symbolem Vánoc. Zkuste si ji tedy jednoduše vyrobit z ruliček od toaletního papíru. Tuto jednoduchou dekoraci zvládne každý, a to i dítě. S dcerou jsme se pustily do tvoření a vytvořily jsme bílé hvězdy, neboť bílá působí čistě, svěže a k jehličí se hodí. Připravte si: Ruličky, lepidlo na papír, nůžky a barvičky, nejlépe však tempery. A pokud budete chtít hvězdy rozzářit, připravte také třpytky. 

Hvězdičky

Nyní ruličky zmáčkněte, aby byly ploché a nastříhejte je na 6 stejně širokých proužků. Proužky vezměte a poskládejte je tak, aby tvořily tvar květu či hvězdy. Přilepte je k sobě a máte hotovo. Jakmile proužky zaschnou, můžete je nabarvit dle libosti. Pokud budete chtít, můžete je nabarvit před lepením. Záleží jen na vás, jaký postup vám bude příjemnější. Určitě jich připravte více a navažte je jako řetěz nebo z nich vyrobte věnec, kreativitě se meze nekladou. 

Vánoční skřítek z šišky

Krásní a decentní skřítci mohou zdobit stromek, ale také girlandy na schodech či jen tak police. Budete potřebovat nůžky, ruličku od toaletního papíru, hlavičky z polystyrenu, borové šišky, bavlnky a třeba nějakou malou pěknou hvězdičku, klidně i z papíru. Začneme tedy čepičkou. Ustřihněte proužek ruličky a nastříhejte také bavlnky na přibližně 20 cm dlouhé příze. Ty poté jednu podruhé přivazujte na kroužek pomocí liščí smyčky. Jakmile budete mít obmotaný celý kroužek, v horní části svažte přízi, aby vznikla čepička. 

Vánoční skřítci

Na šišku pomocí tavící pistole nalepte hlavičku a na ni vyrobenou čepičku. Pokud budete chtít, do čepičky také přilepte dva copánky z příze. Šišku pak můžete ozdobit malou polystyrénovou hvězdičkou nebo ji vyrobte z papíru. Rychlá a krásná dekorace. Tyto skřítky máme pověšené na stromku z klacíků svázané špagátkem, který jsme zavěsili na zeď. Skřítky jsme doplnili o jutové pytlíky vtvořené jako adventní kalendář.

Svícen

Svícen ze zavařovací sklenice či vázy

Velice jednoduchý, ale přitom tolik působivý svícen ze sklenice. Použijte vázu, ale klidně i zavařovací sklenici, na jejíž hrdlo navážete například stuhu z pytloviny, jutový špagátek či něco jiného. Do sklenice nasypte zrna kávy, ale také klidně umělý sníh a doprostřed postavte svíčku. Pozor na sníh, aby vám neshořel. Místo něj lze využít obyčejnou sůl. Celek poté dozdobte stuhou s perličkami či stuhou z pytloviny. 

Zasněžené městečko

Zasněžené městečko

Zasněžené městečko vyžaduje více úsilí, ale také šikovnosti. Tuto překrásnou dekoraci nám vyrobila maminka pro radost a je opravdu nádherná. Na ni je potřeba papírové víko z větší krabice, papírové domečky (lze je koupit či vytisknout), světýlka, umělý sních, bílá barva, stromečky, tavící pistoli a dávka trpělivosti. Po natření a zaschnutí krabice naaranžujte světýlka, kolem kterých a na které přilepíte domečky a další dekorace. Například plot z dřívek, studnu z modelíny, která vytvrdne a dále. Poté střechy natřete lepidlem z tavící pistole a po zaschnutí je natřete bílou barvou.

Mohlo by Vás zajímat

BMW X5
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Nové automobily jsou čím dál méně vhodné pro evropské silnice

Caminito del Rey
publikováno 21. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Caminito del Rey, nejnebezpečnější cesty světa

Bílé ubrusy
publikováno 25. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Domácí prostředky, které spolehlivě vybělí ponožky, spodní prádlo, ale i záclony

zavřít reklamu
×
Reklama