Usazeniny a zápach ze dřezu bude minulostí: Stačí smíchat správný poměr dvou surovin

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 14.04.2023 13:37
dřez

Zapáchající dřez, především pak odpad, dokáže celou kuchyni nevábně provonět. Pokud se zápachu chcete zbavit, ale bez chemických prostředků, máme pro vás účinné a okamžité řešení.

Odpad ve dřezu potřebuje pravidelnou péči, jinak začne zapáchat, tvoří se v něm usazeniny, ale také plísně. Naštěstí ale existují metody, kterými si můžete pomoci, aniž byste kupovali chemické čističe. Stejně tak můžete vyřešit i zapáchající odpad v koupelně. Jak tedy zatočit s usazeninami a nepříjemným odérem linoucím se z odpadů? Jednoduše, efektivně a levně. Stačí smíchat dvě suroviny, nalít do dřezu a je po problémech. 

Prevence je velice důležitá

Je jasné, že prevence je vždy velmi důležitá. Tak se vyhnete potížím s ucpaným odpadem nebo zápachem, který je způsoben zbytky jídla, které uvíznou v sifonu a neputují dál. Například kousky těstovin, rýže, ale také olej z pánve, sádlo a ostatní, by do dřezu přijít neměli. Více o odpadu, který byste neměli vylévat do odpadu, jsme pro vás připravili v minulém článku

dřez

Další důležitou prevencí je sítko, ale také pravidelné proplachování odpadu pomocí horké vody. V případě, že již horká voda nezabírá, odpad zapáchá a jsou v něm viditelné usazeniny, zkuste zasáhnout jinak. 

Dvojice, která funguje dokonale 

Tato metoda je velice jednoduchá, navíc budete potřebovat suroviny, které má většina z nás doma. Stačí vymačkat jeden citron, který následně nalijete do hrníčku a umístíte do mikrovlnné trouby. Citron by měl být po ohřátí horký. Poté do něj nasypte dvě lžíce jedlé sody nebo lžíci kypřícího prášku. Směs nalijte do odpadu a jednu hodinu počkejte. Po uplynulé době ohřejte litr vody v konvici a zalijte odtok. 

Zápach, ale i usazeniny budou pryč. Stejně tak můžete pročistit i odtok ve vaně či v umyvadle. Účinná je také kyselina citronová, kterou nasypete do odpadu a zalijete litrem vroucí vody. Avšak na usazeniny a zápach skvěle funguje také ocet, který nalijete v poměru 1:1 s vodou do varné konvice a ohřejete. Poté nalijte do odpadu.   

Mohlo by Vás zajímat

Křečové žíly
publikováno 21. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Zbavte se křečových žil, bolestí a zánětu přírodní cestou. Vyzkoušejte tipy a rady babky bylinkářky

Kuchyň
publikováno 22. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak odstranit mastnotu a mastný prach v kuchyni? S ověřenými triky to bude jednoduché a rychlé

Parní lokomotiva
publikováno 23. 2. 2024 autor Petr Dostál

První cestovní kancelář? Už v roce 1841 proběhla první organizovaná výprava s cestovní kanceláří

zavřít reklamu
×
Reklama