Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody sušičky na prádlo: Má smysl si ji vůbec pořídit?

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 18.12.2023 07:15
Sušička na oblečení

Pračku má doma snad každý, ale jak je to se sušičkou? V našich domovech není tak častým pomocníkem, i když přináší spoustu výhod. Pokud neradi žehlíte, tuto činnost díky sušičce eliminujete na úplné minimum.

Sušičku na prádlo můžete vnímat tak, že se jedná o další, možná „zbytečný“ spotřebič, který bude pouze zabírat místo a spotřebovávat energii. Na druhou stranu na ni také můžete nahlížet, jako na pomocníka, který vám ušetří spoustu času a námahy. Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto skrytého pokladu? To vám rádi představíme v našem článku. 

Výhody sušičky na prádlo

Máte doma chlupaté mazlíčky a nedokážete se zbavit jejich chloupků z oblečení? Sušička vám s tímto problémem velmi jednoduše pomůže. Zbavíte se všech lepících válečků a speciálních kartáčů, kterými denně přepadnete své oblečení. Navíc, jak už jsme zmínili, pokud nejste milovníci žehlení, díky sušičce pro vás bude tato „zábava“ na dlouhé večery minulostí. Věřte, že se z tohoto důvodu do sušičky na prádlo zamilujete. Představte si ten pocit, že své prádlo vytáhnete ze sušičky rovné a jediná práce, která vás čeká, je poskládat nebo pověsit ho do skříně. 

Oblečení

Díky sušičce se zbavíte plísní. V případě, že své prádlo sušíte v bytě, vlhkost, která se z něj odpařuje ulpívá na stěnách a může způsobovat plísně. Během sušení prádla v sušičce je odvedena veškerá voda do nádoby a prádlo vytáhnete suché, příjemně hebké a voňavé, připravené k uložení do skříně. Sušička také přináší obrovský benefit pro alergiky, kteří mohou nepříznivě reagovat na prádlo, které bylo sušeno ve venkovním prostředí. Je to z toho důvodu, že na takovém prádle ulpívají pyly, prach a nečistoty okolního prostoru. 

Nevýhody sušičky na prádlo

Jako všechno na světě, i používání sušičky na prádlo může nést jisté nevýhody. Jednou z nevýhod může být nedostatek místa na uložení sušičky. I když některé modely jsou navrženy tak, že se dají postavit na pračku. Poslední nevýhoda je ta, že si do domu pořídíte další spotřebič, který ke svému pohonu vyžaduje energii. Tudíž se vám cena za energie mírně zvýší. Záleží však, zda sušičku použijete jednou týdně, a to ještě pouze přes zimu či každý den. Jedno ale zůstává neměnné, a to je, že vám ušetří spoustu námahy a času, který můžete strávit se svými milovanými. 

Má smysl si pořizovat sušičku na prádlo?

Pořízení sušičky na prádlo má smysl. Nejen, že můžete čerpat z výhod, které jsou popsány výše, ale také už nebudete muset řešit, kam zase v bytě postavíte sušák nebo že vám prádlo v zimě na balkóně nechce schnout. 

Mohlo by Vás zajímat

Zamiokulkas
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak množit zamiokulkas, abychom měli více rostlin, které přitahují peníze a ženské štěstí

Bedřichov
publikováno 18. 2. 2024 autor Petr Dostál

Bedřichov spustil nový informační systém pro řidiče

Růže
publikováno 17. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Dostali jste na Valentýna řezanou růži? Díky tomuto triku ji namnožte a vypěstujte novou

zavřít reklamu
×
Reklama