Jak vybělit zašedlé ponožky do 10 minut? Pro zářivou bělost pomůže mikrovlnná trouba

autor Petra Seibertová publikováno 31.12.2023 08:15
Bílé ponožky

Zašedlé ponožky nechce nikdo z nás a často je to i důvod, proč ponožky vyhazujeme. Přitom je můžeme velice jednoduše vybělit a pokud nemají jiné vady, mohou nám ještě dlouhou dobu posloužit.

Mnoho z nás si myslí, že se zašedlými ponožkami nemůžeme už nic udělat. Opak je pravdou. Máme pro vás několik skvělých tipů, které vrátí vašim ponožkám bělost, ztracenou svěžest a dokonalou čistotu. Jak na to? Osvědčené pomocníky na vybělení zašedlých ponožek najdete i u vás doma. 

Použijte prášek do pečiva

Prášek do pečiva odvede, v případě bělení ponožek, opravdu skvělou práci. Výsledkem budete velmi překvapeni. Strčí do kapsy kdejaký drahý čistící prostředek. Jak postupovat? Do lavoru napusťte vlažnou vodu a přidejte do něj prášek do pečiva. Ponožky do této vody namočte, lehce přeperte a nechte působit přes noc. Nakonec ponožky vložte do pračky a vyperte je s pracím práškem tak, jak jste zvyklí. 

Jedlá soda

Směs sody a octa

S dokonalým vybělením ponožek vám velmi snadno pomůže soda a ocet. Tyto dvě složky vmíchejte do lavoru s horkou vodou. Octa můžete dát menší množství. Ponožky vložte do roztoku a namáčejte je po několik hodin. Potom je vyperte v pračce tak, jak jste zvyklí. Ocet ponožkám vrátí ztracenou svěžest a jedlá soda je zbaví jakéhokoliv zápachu. 

Vybělte své ponožky v mikrovlnné troubě

Ano, čtete správně. Vaše zašedlé ponožky velmi jednoduše vyčistíte varem v mikrovlnné troubě, a to během 10 minut. Nemusíte své ponožky vařit v hrnci na sporáku, jako se to dělávalo dřív. Jednoduše využijte dostupné a moderní přístroje. 

Zašlé ponožky vložte do misky s vodou, do které jste zároveň přidali osvědčený prací prášek nebo šťávu z jednoho citronu. Misku vložte do mikrovlnky a troubu zapněte na nízký nebo střední výkon. Ponožky nechte provařit asi 10 minut. Následně je vytáhněte z trouby a vyperte je tak, jak jste zvyklí. 

Tip: Rádi byste odstranili skvrny i z jiné textilie? Například z trička či mikiny? Máme pro vás jednoduchý návod zde

Mohlo by Vás zajímat

kiwi
publikováno 19. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak pěstovat kiwi, abyste sklízeli bohatou úrodu sladkých a zdravých plodů i v našich podmínkách?

Ford
publikováno 16. 2. 2024 autor Petr Dostál

Generální ředitel Fordu je otevřený spolupráci s konkurenty, aby mohl konkurovat Číně

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

zavřít reklamu
×
Reklama