Jak doma správně sušit prádlo, aby vonělo a nebylo zatuchlé. Máme pro vás několik tipů

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 02.01.2024 07:00
Sušení oblečení

Jak vysušit prádlo v bytě, ale i v domě, aby krásně vonělo a nezapáchalo? Existují způsoby, které vám s tímto krokem pomohou. Jaké přesně?

Jarní a letní období je pro sušení prádla ideální. Sušák s oblečením vystrčíte na balkon či na dvůr a prádlo na čerstvém vzduchu pěkně proschne. Jednoduše ideální. Jakmile ale nastane zima, uchýlíme se k sušení oblečení v interiéru. Všichni ale víme, že tato varianta není příliš správná. Neboť vlhkost z oblečení ráda ulpívá na zdech a tvoří se plíseň. A tu nikdo z nás doma mít nechce, neboť škodí zdraví. Jak tedy efektivně vyřešit sušení prádla v domácnosti, abychom se vyhnuli plísním, ale také nevábnému zápachu?

Začínáme již při praní

Při zapnutí programu vždy také volte co nejvyšší otáčky, ideálně 1400 otáček. Prádlo bude poctivě vyždímané a tím pádem nebude v místnosti tolik vlhkosti. Pračku rozhodně neplňte do plna a sušák umístěte do místnosti, kterou můžete větrat. Koupelna bez okna ideální nebude. Pokud ale jinou možnost nemáte, určitě zapněte odvětrávání a byt alespoň dvakrát až třikrát denně vyvětrejte. Ale ne pouze pomocí ventilace, ale takzvaně do průvanu. 

Pračka

Správné sušení prádla

Zásadní roli taktéž hraje správné umístění prádla na sušák. Pokud máte mikiny, legíny a ponožky v jedné várce, mikiny umístěte na kraje sušáku a menší kousky nebo ty z tenké látky, umístěte do středu. Rozhodně oblečení nemačkejte na sebe, ale ponechte mezi nimi dostatečný rozestup. Popřípadě doporučujeme koupit dva sušáky. Na spodní prádlo můžete zvolit malý závěsný sušák na topení. Nezapomeňte, že i sušák je potřeba umístit do prostoru, nikoli těsně ke skříni nebo ke zdi. 

Sušička je do bytů i domů ideální

Pokud sušičku na oblečení nemáte, rozhodně nebude od věci popřemýšlet nad jejím nákupem. V bytě se jednoznačně vyplatí, a to především v zimním období. Jedná se o vyšší investici, ale vyplatí se. Většinou pak ale nebývá problém investice, nýbrž místo, kam sušičku umístit. V takovém případě se jistě hodí kombinovaná pračka se sušičkou. A že prádlo po vysušení v sušičce nevoní? Můžete do nich umístit vonné ubrousky a oblečení získá příjemnou vůni. Navíc se zbavíte nejen vlhkosti, ale také velkého množství prachu. Pak už jen stačí kousky vytáhnout, složit, a to bez žehlení.    

Mohlo by Vás zajímat

Rybíz
publikováno 26. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jak prořezat rybíz: Díky správnému postupu zajistíte bohatou úrodu a zdraví keřů

Rostliny
publikováno 25. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Jaké pokojové rostliny se hodí do tmavých bytů a domů

Bramborová polévka
publikováno 21. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

zavřít reklamu
×
Reklama