Rychlý oběd z jednoho pekáče pro ty, kteří nemají času nazbyt. Levné jídlo, ale tolik dobré

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 16.02.2024 07:15
Kuchyň

Nikdo nepochybuje o tom, že i ta nejlepší hospodyňka občas potřebuje inspiraci, co uvařit. Co stále vymýšlet? Ještě k tomu, když není času nazbyt? Nebo byste svůj čas chtěli využít jiným způsobem?

Někdy přijde den, kdy máme chuť nedělat nic. Jen tak si sednout, vzít knihu, pustit si hudbu nebo se dívat na pěkný film. Jenže času nemáme nazbyt. Den je krátký a vy musíte uvařit oběd na druhý den. Samozřejmě, všichni musíme jíst. A nejlépe domácí stravu, nikoli fast food. Ale to přece neznamená, že musíte stát hodiny u plotny. Existuje tolik chutných a zdravých obědů, které umístíte do pekáče, zapnete troubu a odejdete. Hned budete mít třeba hodinu navíc. Proto jsme pro vás připravili jednoduchý a rychlý recept na oběd, který je vydatný, ne příliš drahý, ale především výborný.

Rychlá a zapečená pochoutka

Připravte si s námi rychlý oběd, který naskládáte do pekáčku a upečete. Skládá se ze zeleniny, brambor, slaniny, smetany a spousty sýra. Nejlepší na receptu je, že můžete využít i zbytky zeleniny. Máte nakrojenou papriku, která už nevypadá příliš vábně? Použijte ji do obědu. Nebo nakrojená cuketa? Každý kousek můžete do tohoto receptu využít. 

Recept na rychlý oběd

Připravte si: 8 kusů brambor, 300 gramů šunky nebo slaniny, 1 kelímek smetany na vaření, 400 gramů sýra typu gouda či eidam, 4 stroužky česneku, sůl a pepř, 1 lžička kari a červené papriky. Dále si připravte zeleninu dle toho, jakou máte v lednici. Vynikající jsou rajčata, papriky, cuketa, mrkev, ale také klidně hrášek, kukuřice, květák a brokolice. Také jarní cibulka. 

Zapečená zelenina

Ze všeho nejdříve oloupejte brambory a nakrájejte je na kostičky. Dejte je uvařit běžným způsobem, ale pouze tak, aby byly hotové na skus. Pekáček si vymažte máslem. Veškerou zeleninu nakrájejte na kostičky a vezměte si pánev. Nalijte do ní trochu oleje, osmahněte cibulku a přidejte zbytek zeleniny i s rozdrceným česnekem. Zelenina tak získá lepší a výraznější chuť.

Po opečení odložte stranou a nastrouhejte si sýr. Uvařené brambory slijte, vyklopte do pekáče a promíchejte se zeleninou, kořením, půlkou sýra a vše zalijte smetanou. Troubu předehřejte na 180 °C a pečte 40 minut. Pekáček deset minut před koncem vytáhněte a přisypejte zbytek sýra a dejte zapéct – dobrou chuť. 

Mohlo by Vás zajímat

Helfštýn
publikováno 16. 4. 2024 autor Jan Nováček

Jedna z nejhezčích zřícenin hradu v ČR láká na noční prohlídky nebo vstupné zdarma

Kůra
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Mulčovací kůra: Kdy ji používat a kdy raději ne? A jaké jsou její výhody a nevýhody?

VW Amarok
publikováno 17. 4. 2024 autor David Vanda

Volkswagen chce své australské vozy Amarok osadit odpuzovačem klokanů

zavřít reklamu
×
Reklama