Vynikající nepečený dezert k víkendovému kafíčku, který máte za 30 minut připravený

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 17.02.2024 08:20
Karamelový dezert

Pokud máte chuť na něco sladkého ke kafíčku, ale nechce se vám nic zdlouhavě péct, připravte si nepečený dezert. Je jednoduchý, rychlý a naprosto delikátní.

Dezert zachutná především těm, kteří mají rádi čokoládu a chuť voňavého karamelu. A co se týká náročnosti na přípravu, nebojte se, zvládne ho i začátečník. Tato laskomina sice nepatří mezi ty nejlevnější, ale věříme, že každý z nás si čas od času může dopřát něco dobrého. Ovšem suroviny, ze kterých se dezert skládá, lze obměnit za jiné, a to levnější. Pusťme se společně do přípravy. 

Potřebné suroviny lze obměnit

Dezert se skládá z karamelu, sušenek, másla a čokolády. V případě, že nebudete chtít kupovat karamel v plechovce, nebo ho zrovna u vás v obchodě nemají, využijte pudink. Karamelový pudink a máslo. V receptu dále najdete karamelové Lotus sušenky. Ty lze nahradit jinými, klidně skořicovými sušenkami. Na ozdobu dortu použijte nesolené arašídy. Pokud máte doma vlašské ořechy, klidně je použijte. 

Sušenky

Suroviny pro přípravu dezertu

Budete potřebovat: 250 gramů karamelových sušenek, 125 gramů másla. Na krém: 150 gramů másla a půl plechovky karamelu. Popřípadě 1 pudink, 250 mililitrů mléka, 1 lžíci cukru, 130 gramů másla. Poleva: 1 tabulka čokolády na vaření a trochu tuku. Na ozdobu rozkrájené arašídy nebo rozkrájené vlašské ořechy. Vynikající jsou i pekanové či lískové. Dále koláčovou formu a můžete se pustit do přípravy. 

Postup přípravy

Ze všeho nejdříve vytáhněte másla a nechejte je ohřát na pokojovou teplotu. Bude se vám s nimi lépe pracovat. Poté sušenky rozdrťte, nejlépe rozmixujte v mixéru a smíchejte se 125 g másla. Pomocí rukou vytvořte lepivé, ale celistvé těsto, které namačkáte do koláčové formy. Nezapomínejte ani na kraje, které by měly být nad spodní částí korpusu. 

Máslo

Nyní si připravte krém. Buď uvaříte pudink a po vychladnutí jej vyšleháte s máslem nebo krém připravíte z karamelu. Ten také vyšlehejte s máslem. Naplňte krémem korpus ze sušenek a polijte ho rozpuštěnou čokoládou. Posypejte oříšky a dejte do lednice ztuhnout. Asi za hodinu až dvě si můžete vychutnat tuto vynikající pochoutku – dobrou chuť.

Mohlo by Vás zajímat

Rajčata
publikováno 20. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Nejlepší hnojivo pro sazenice rajčat, po kterém budou silné, zdravé a úroda bude bohatá

Jahody
publikováno 18. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tuto zeleninu vedle jahod nepěstujte, ošidili byste se o bohatou úrodu sladkých plodů

Muškáty
publikováno 19. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Čas hnojení muškátů je tu. Hnojivo z domácích zdrojů zajistí zdraví rostlin i bohaté květy

zavřít reklamu
×
Reklama