Připravte si poctivou bramboračku, která voní česnekem, zahřeje a pochutnáte si

fotografie autora Petra Seibertová publikováno 21.02.2024 07:15
Bramborová polévka

Domácí bramboračka je úžasná polévka, která nás v zimě zahřeje na těle i na duši. Přinášíme vám skvělý recept na poctivou polévku, která přináší našemu tělu spoustu benefitů. Jaké to jsou se dozvíte v našem článku.

Do pořádné poctivé bramboračky patří spousta skvělých ingrediencí, jako jsou brambory, česnek, houby nebo skvělá kořenová zelenina, která polévce dodá tu pravou chuť. Je důležité, aby byla domácí bramboračka opravdu dokonale hustá a výživná. Dodá vám spoustu síly do mrazivých a nevlídných dnů.

Co budete potřebovat na přípravu poctivé bramboračky

V první řadě si připravte 6 brambor, dále 2 cibule, 2 mrkve, 1-2 hrsti lesních hub, 1-2 stroužky česneku, sůl, pepř, majoránku, drcený kmín a případně zelenou petrželovou nať. Dále si připravte 2-3 lžíce sádla nebo másla. Pokud budete chtít polévku zahustit moukou, nachystejte si 3 lžíce hladké mouky.

Jak správně postupovat při přípravě dokonalé bramboračky?

Česnek a cibuli nakrájejte na drobné kousky a osmahněte na másle. Následně přidejte kořenovou zeleninu, která je také nakrájená na kousky a opečte. Dále přidejte brambory, které jsou taktéž nakrájené na kostky a zalijte litrem a půl vody nebo zeleninového vývaru. Přidejte houby, osolte, opepřete a přidejte kmín.

Polévka

Vařte na mírném ohni do té chvíle, než změkne kořenová zelenina a brambory. Před ukončením varu promněte majoránku v hrsti nebo v hmoždíři a přidejte do polévky. Pokud chcete, zahustěte polévku hladkou moukou a přidejte do ní máslo nebo sádlo na zjemnění chuti. Poctivou bramboračku si můžete dát samostatně nebo s krajícem dobrého chleba.

Jaké benefity mají pro naše zdraví brambory?

Důležitou složkou bramboračky jsou logicky brambory. Pokud je jíte rádi, děláte dobře. Jsou velmi syté a mají celou řadu prospěšných minerálů. Obsahují draslík a látky, které snižují krevní tlak. Jsou také zdrojem nestravitelného rezistentního škrobu, který je výraznější ve chvíli, kdy se brambory zchladí a konzumují se až druhý den.

Česnek

Česnek

Dalším důležitým doplňkem bramboračky je česnek. Ten pomáhá snižovat krevní tlak, hladinu cholesterolu v krvi, a dokonce i hladinu cukru v krvi. Udržuje naše tepny pružné a brání vzniku krevních sraženin. Pokud chcete být zdraví, česneku se určitě nevyhýbejte. Některé studie prokazují, že jde o přírodní antibiotikum, které je silnější než penicilin. A to se nám v chladných měsících opravdu hodí.

Mohlo by Vás zajímat

Slovinsko
publikováno 17. 4. 2024 autor Aleš Mohr

Návštěva Slovinska: Průzračná řeka Soča i oblast vodopádů

Kůra
publikováno 14. 4. 2024 autor Petra Seibertová

Mulčovací kůra: Kdy ji používat a kdy raději ne? A jaké jsou její výhody a nevýhody?

Pomazánka
publikováno 16. 4. 2024 autor Nikola Klementová

Tvarohová pomazánka 3x jinak. Ideální při dietách, ale i na svačinu či večeři

zavřít reklamu
×
Reklama