Palačinky, které se nelepí, jsou vynikající, jemné a ozvláštní je surovina s vanilkou

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 01.11.2023 12:12
palačinky

Máte rádi palačinky, ale připravujete je velmi zřídka, neboť se vám vždy potrhají? Vyzkoušejte náš recept, který se vám jisto jistě podaří.

Palačinky patří mezi rychlé a jednoduché pokrmy, na kterých si rádi pochutnáme. Tedy, alespoň většina z nás. Někdo je nechce připravovat, protože se lepí, trhají, ale také se rády připalují. Jak tedy připravit dokonalé palačinky, které budou jemné, nebudou se trhat ani připalovat? A o jakou ingredienci je obohatit, aby měly příjemnou konzistenci a vynikající chuť?

Jak připravit dokonalé palačinky

Vůbec nejlepší bude, když palačinky osmažíte na litinové nebo nerezové pánvi. Že se vám na ní připálí? Ale kdepak. Nejenže těsto na pánvi jednoduše rozlijete, aby výsledek tvořil dokonalý tvar, ale také bude palačinka tenká a krásně propečená. Začněte tedy tím, že pánev pořádně rozpálíte. Jakmile bude dost rozehřátá, nakapejte na ni pár kapek tuku, klidně například máslo. Palačinky pak mají lahodnější chuť.

Pánev zvedněte ze sporáku a naběračkou na polévku naberte trochu těsta a nalijte ho na pánev. Ihned začněte těsto naklánět tak, aby vznikl požadovaný tvar. Jakmile těsto z vrchní části mírně zaschne, otočte palačinku a dopečte ji. Někdy se stane, že se první palačinka nepovede. Neděste se. Pánev není dostatečně promaštěná či je málo rozehřátá.  

Palačinky

Těsto na palačinky

Připravené těsto by mělo být řídké a tekoucí, abyste jej dokázali rychle rozlít do požadovaného tvaru. Nezapomeňte všechny suroviny z lednice alespoň hodinu předem vytáhnout, aby měly pokojovou teplotu. Vymíchané těsto byste měli nechat alespoň půl hodiny odpočinout – až poté smažit. 

Recept na palačinky

Surovina, kterou budeme těsto na palačinky obohacovat, je pudinkový prášek. Díky němu je výsledek jemný a chuťově vynikající. Připravte si: 250 gramů hladké mouky, 3 vejce, 1 pudinkový prášek, špetku soli, 2 lžíce minerálky a 500 mililitrů mléka. Cukr do těsta přidávat nemusíte, navíc by se vám palačinky špatně opékaly.  Smíchejte mléko, minerálku, sůl a vejce. Poté přidejte vanilkový pudink a prosátou mouku. Vše důkladně smíchejte, aby v těstě nebyly hrudky mouky a nechte jej odpočinout, poté se pusťte do přípravy dle výše zmíněného postupu.  

Mohlo by Vás zajímat

Slapy
publikováno 1. 3. 2024 autor David Vanda

Tipy na okružní výlet okolo vodní nádrže Slapy

Bílé ubrusy
publikováno 25. 2. 2024 autor Petra Seibertová

Domácí prostředky, které spolehlivě vybělí ponožky, spodní prádlo, ale i záclony

Perovskie
publikováno 24. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Suchomilná trvalka podobná levanduli. Svým vzrůstem a nenáročností překvapí – jak o ni pečovat?

zavřít reklamu
×
Reklama