3 pomazánky na chlebíčky, které jsou rychlé, jednoduché a tolik dobré

fotografie autora Nikola Klementová publikováno 02.12.2023 08:00
Chlebíčky

Snad všemi milované svátky jsou již za rohem. Období, kdy si dopřáváme samé dobroty, ke kterým také pochopitelně patří chlebíčky. A ty my Češi máme velice rádi, tedy většina z nás.

Chlebíčky jsou neodmyslitelnou součástí svátků, narozenin, ale také Vánoc. Jedná se o velkou pochoutku, i když na dvě či tři kousnutí, ale přesto si na nich tolik pochutnáme. Navíc cena za jeden chlebíček z obchodu je již opravdu vysoká. V některých prodejnách koupíte jeden kousek i za více než třicet korun. Nehledě na použité suroviny. Připravte si domácí, s vynikající pomazánkou, na které si opravdu pochutnáte. 

Chlebíčkový salát Rumcajs

Tento salát je dobrý nejen na svačinku na čerstvý chléb, ale také na chlebíčky. Ozdobit jej můžete kyselou okurkou, petrželkou, vejcem a šunkou. Připravte si: 200 gramů měkkého salámu, 1 vetší cibuli, 60 gramů kyselých okurek, 40 gramů sterilizované papriky, 1 feferonku, 200 mililitrů majonézy, 1 lžíci hořčice, 1 lžičku octa, 1 lžičku worcesterské omáčky, sůl, pepř a cukr podle chuti. Cukru však bude potřeba přibližně jedna až dvě lžičky. 

Jelikož salát budeme dávat na chlebíčky, salám nakrájejte na tenké nudličky a okurky také. Poté nasekejte na drobné kousky feferonku a papriky. Přidejte majonézu, hořčici, omáčku, ocet, pepř, sůl a promíchejte. Poté přidejte cukr, promíchejte a ochutnejte. Pokud je na vás kyselý, přidejte cukr. Místo octa lze také použít lák z okurek.   

Kyselé okurky

Nivová pomazánka ozdobená uzeným masem

Pokud máte domácí uzené maso, bude požitek několikanásobný. Pokud ne, nevadí, můžete si ho koupit. Ovšem maso by mělo být nakrájeno na tenké plátky jako šunka. Připravte si: 200 gramů nivy, 300 gramů pomazánkového másla, 1 cibuli, 3 lžíce majonézy a popřípadě sůl. Nivu nastrouhejte, cibuli nakrájejte na drobné kostičky a smíchejte se zbytkem ingrediencí. Na ozdobu chlebíčků je vynikající uzené maso, kyselá okurka, sýr a sterilizovaná paprika. 

Vylepšená vaječná pomazánka na chlebíčky

Na přípravu pomazánky budete potřebovat: 2 vejce uvařená natvrdo, 1 kus cibule, 1 pomazánkové máslo, 2 lžíce majonézy, 2 lžičky hořčice, 100 gramů měkkého salámu, 1 trojúhelník taveného sýru, sůl a pepř. Šunku a cibuli nakrájíme na drobné kousíčky a smícháme s máslem, taveným sýrem a majonézou. Po promíchání přidejte na drobné kousky pokrájená vejce, osolte, opepřete a promíchejte. Pomazánku naneste na veku a ozdobte tradičně – šunka, strouhaný sýr, kolečko vajíčka a něco kyselejšího. 

Tip: Na chlebíčkách je také velice dobrý pochoutkový salát, ale klidně i sloní žrádlo. Na obojí jsme pro vás nedávno připravili recept.

Mohlo by Vás zajímat

Šalotka
publikováno 29. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Jak vypěstovat šťavnatou šalotku? Postupujte správně a vyhněte se častým a zbytečným chybám

Punkevní jeskyně
publikováno 26. 2. 2024 autor Petr Dostál

Tip na výlet do nitra skal: Které jeskyně mají otevřeno i v zimě?

house sitting
publikováno 24. 2. 2024 autor Petr Dostál

House sitting aneb nový trend v cestování: Chcete bydlet zadarmo za hlídání domu?

zavřít reklamu
×
Reklama