Vánoční cukroví na poslední chvíli: Vynikající, jednoduché a bez stresu

autor Nikola Klementová publikováno 20.12.2023 07:00
Vánoční cukroví na poslední chvíli: Vynikající, jednoduché a bez stresu

Nestíháte péct cukroví? Nebo se vám do pečení jednoduše nechtělo, a tak teď sháníte pár receptů, které vám takzvaně vytrhnou trn z paty? Máme pro vás inspiraci.

Vlastně, ať je to jakkoli, inspirací na vánoční pečení není nikdy dost. A možná právě nyní vám naše tipy přijdou vhod. Jak je známo, mnoho vánočního cukroví se musí péct s předstihem, aby se stihlo takzvaně rozležet, ale také změklo. Zmínka je například o perníčkách, pracnách, lineckém a tak dále. Některé druhy však tento proces ke své dokonalosti nepotřebují. A tak je lze připravit klidně i pár dní před Vánocemi. Které z nich to jsou a zvládnou je i začátečníci?

Ořechové hrudky s čokoládou

Milovníci ořechů jistě zajásají. Navíc v kombinaci s čokoládou tvoří chuťovou smršť v ústech. Připravte si: 300 gramů čokolády, 2 lžičky ztuženého tuku, 1 lžíci medu, 100 g vlašských ořechů, 100 g mandlí a papírové košíčky. Ze všeho nejdříve nasekejte ořechy a opečte je na pánvi. Poté přidejte med a promíchejte. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu s tukem. Do papírových košíčků dejte lžičku ořechů a zalijte je čokoládou tak, aby vznikly hrudky. Pokud budete chtít, můžete ořechy přimíchat do čokolády a do košíčků tvořit hrudky tímto způsobem.

Perníkové kuličky

Perníkové kuličky

Rychlé a vynikající, navíc také velmi jednoduché. Připravte si papírové košíčky, 150 gramů perníku na strouhání, 100 gramů piškotů, 1,5 lžíce medu, 1 lžíce rumu, 2 lžíce oblíbené marmelády. Perník nastrouhejte, piškoty také a přidejte další ingredience. Rukama vše promíchejte a tvořte malé kuličky, které obalíte ve strouhaném perníku.  

Nutellové špičky

Originální cukroví, které zbožňují především děti. Připravte si: 200 gramů másla, 6 lžic nutelly, nebo ještě lépe nugety. Vyšlehejte hladký krém, který budete zdobícím sáčkem nanášet na zaoblenou stranu piškotů. Takto připravené špičky nechte ztuhnout a poté je namáčejte v polevě. Doporučujeme tmavou polevu, a následně bílou polevou kousky pocákejte. 

Vosí hnízda

Vosí hnízda

Vosí hnízda patří mezi klasiku. Připravte si: 160 gramů mletých piškotů, 100 gramů moučkového cukru, 60 gramů másla, 2 lžíce rumu, 2,5 lžíce mléka, 1 lžíci kakaa, celé piškoty a vanilkový či podle chuti krém. Vynikající je také krém z karamelu. Z výše uvedených ingrediencí připravte těsto, které napěchujete do formiček na úlky a vyklepnete. Plňte krémem dle libosti a úlky lepte na zaoblenou stranu piškotů. 

Další tipy: Připravit také můžete kuličky s rafaelo krémem, medové kuličky s krémem z kondenzovaného mléka nebo si ještě něco upečte - inspirovat se můžete zde

Mohlo by Vás zajímat

Kuchyň
publikováno 16. 2. 2024 autor Nikola Klementová

Rychlý oběd z jednoho pekáče pro ty, kteří nemají času nazbyt. Levné jídlo, ale tolik dobré

Algarve
publikováno 16. 2. 2024 autor Aleš Mohr

Kam v zimě za sluníčkem a teplem? Algarve jasná volba

Mug cakes
publikováno 20. 2. 2024 autor Nikola Klementová

3x hrnková buchta z mikrovlnné trouby: Rychlá snídaně i dezert ke kafíčku

zavřít reklamu
×
Reklama